Węgrów

Węgrów: nowe miejskie mieszkania

Region Pt. 14.06.2024 19:05:31
14
cze 2024

Pierwszy od blisko dwóch dekad. Nowoczesny i w wysokim standardzie. Z długą kolejką chętnych. W piątek, 14 czerwca w Węgrowie oddano do użytku nowy blok komunalny.

Budynek został dostawiony do starszego bloku komunalnego, zlokalizowanego przy ulicy Szerokiej. Mieści 32 lokale: 16 dwupokojowych i po 8 jedno- i trzypokojowych, o powierzchni od 32 do 53 metrów kwadratowych. Wyposażono je w armaturę łazienkową i w elektryczne kuchenki, są więc niemal gotowe do zasiedlenia. Blok kosztował 11 mln zł, z czego ponad 7 mln wyłożył Bank Gospodarstwa Krajowego, a ok. 4 mln miasto. Budowa rozpoczęła się w roku 2021 i właśnie dobiegła końca.

– To duże wydarzenie, bo poprzedni nowy budynek komunalny oddano u nas 19 lat temu. Lista oczekujących liczy teraz około 50 osób, natomiast potrzeb jest znacznie więcej. Na tym bloku spraw mieszkaniowych w Węgrowie na pewno nie zakończymy – mówi burmistrz Paweł Marchela.

Miasto ma wiele budynków z mieszkaniami komunalnymi, ale duża ich część to obiekty kilkudziesięcioletnie, często drewniane, bez podstawowych udogodnień takich jak centralne ogrzewanie. Na liście oczekujących są więc zarówno lokatorzy tych starych budynków, którzy chcieliby poprawić swoje warunki (np. seniorzy, którym ciężko chodzić po schodach, a tutaj mieliby podjazdy i windę), ale i ludzie, którzy ubiegają się o lokal komunalny po raz pierwszy (bo teraz mieszkają „kątem” u rodziny). – Mamy budynki, z których ze względu na stan techniczny powinniśmy już zabrać mieszkańców, m.in. przy ulicy Narutowicza i Kilińskiego. Lista przydziałów jest jeszcze płynna, ale ustali się w najbliższych tygodniach – zapowiada Sylwia Żółkowska, naczelnik wydziału gospodarki przestrzennej i nieruchomości w węgrowskim urzędzie miasta.

Pierwsze przeprowadzki do nowego bloku spodziewane są za trzy tygodnie.Foto: ab, kgor
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.