Kościół

Zaproszenie bpa Kazimierza Gurdy do udziału w 44. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej i w 1. Rowerowej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę

Siedlce Sob. 15.06.2024 12:17:03
15
cze 2024

44. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę pod hasłem „Jestem Dzieckiem Boga” na pątniczy szlak wyruszy w pierwszej połowie sierpnia, z kolei 1. Rowerowa Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę rozpocznie się już 16 lipca. Do udziału w pielgrzymkach zaprasza Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Drodzy Siostry i Bracia!

W pierwszej połowie sierpnia br., pod hasłem Jestem Dzieckiem Boga, wyruszy na pątniczy szlak 44. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Uczestnicząc w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze będziemy dziękować dobremu Bogu za dar Bożego dziecięctwa, otrzymany w sakramencie chrztu świętego i zastanawiać się, co ten dar dla nas znaczy, w jaki sposób go w nas zachować i rozwijać.

Na tegorocznej Pielgrzymce będziemy również dziękować Bogu za bł. Męczenników Podlaskich w 150. rocznicę ich męczeńskiej śmierci i za młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, która 40 lat temu broniła obecności Krzyża w szkole.

Pielgrzymka będzie wychodziła z tych miejscowości, jak miało to miejsce dotychczas. Zachęcam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci. Proszę rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w pielgrzymce, a najlepiej sami z nimi poszli – jeśli nie na całą trasę, to przynajmniej na jej część lub choćby na jeden dzień. Zachęcam do organizowania spotkań grup pielgrzymkowych. Wszystkich Diecezjan zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu duchowym w swojej parafii.

Pragnę również zaprosić na pierwszą Rowerową Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Rozpocznie się 16 lipca br. Mszą św. w Katedrze Siedleckiej o godz. 7.00, a zakończy 21 lipca w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Hasło rowerowej pielgrzymki jest to samo co pielgrzymki pieszej. Zapisy do końca czerwca. Informacje o Rowerowej Pielgrzymce Podlaskiej można uzyskać u Księży Proboszczów.

Wszystkim Pielgrzymom, zarówno pieszym, rowerowym, jak i duchowym z serca błogosławię.

+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pielgrzym Wt. 18.06.2024 06:38:38

Czytanie ze zrozumieniem kuleje panie doktorku.

PTTK Doktorek Sob. 15.06.2024 19:43:37

Rowerami dłużej? Czyli wcześniej, może przez Mazury, Pomorze, Wielkopolskę i Śląsk....to dotrą na czas z pieszymi.