Diecezja siedlecka

Zjazd Apostolatu Margaretek w Radzyniu Podlaskim

02
paź 2023

W minioną sobotę, 30 września w Radzyniu Podlaskim odbył się IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretek. Do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim przybyło ponad 300 osób, które codziennie modlą się w intencji kapłanów.

- Byłam w Kółku Różańcowym a potem wstąpiłam do Apostolatu Margaretek. Modlę się za kapłanów. Przyjechałam tutaj, bo potrzebuję wsparcia modlitewnego. Modlę się za kapłanów już od co najmniej od 5 lat. Ta modlitwa jest potrzebna nam i kapłanom – mówią Margaretki.

Celem tego zjazdu jest wspólne dziękczynienie Bogu za tych, którzy się modlą, zarówno za nas, jak i za kapłanów. Chodzi też o to, aby te osoby, które omadlają nas spotkały się ze sobą i zobaczyły, jak jest nas dużo i jak wielka jest siła tej modlitwy płynąca od tych osób – mówi ks. Sebastian Bisek Diecezjalny Opiekun Apostolatu Margaretka.
Apostolat Margaretka jest wspólnotą osób świeckich. Margaretka to symboliczny kwiat. Za wybranego kapłana modli się siedem osób. Każda z nich przyjmuje na siebie wieczysty obowiązek modlitwy za kapłana w wyznaczonym dla niej jednym dniu tygodnia.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.