R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wolontariusz z Siemiatycz nagrodzony w ogólnopolskim konkursie
2022-06-29 09:52:12 Artykuł czytany 881 razy


– Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie, bez wynagrodzenia i oczekiwania osobistych profitów, angażuje się w pracę na rzecz innych osób, na rzecz wspólnoty, której czuje się częścią, i na rzecz fundamentalnych, łączących ludzi wartości – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników i organizatorów Gali IV Forum Wolontariatu, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim 24 czerwca. List Prezydenta odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jacek Siewiera. Trzecie miejsce w ogólnopolskim Konkursie „Wolontariusz Roku” zajął Szymon Bobiński uczeń LO w Siemiatyczach, absolwent siemiatyckiej SP3.


– Działalność wolontariacka wykracza poza więzi rodzinne czy koleżeńskie, które uważamy za najbliższe i zobowiązujące z samej swej natury, a skierowana jest po prostu do naszych bliźnich, do ludzi potrzebujących naszej solidarności, empatii i pomocy. Każdy taki gest jest ogromnie cenny, ale jeszcze cenniejsza jest gotowość do stałego, długoterminowego zaangażowania – zaznaczył Prezydent.

Andrzej Duda wskazywał, że wyzwania, przed którymi ostatnio zostaliśmy postawieni, potwierdziły że w polskim społeczeństwie jest mnóstwo dobrej energii i woli pomagania. Dodał, że tak było podczas pandemii i tak jest również teraz, kiedy rozgrywa się dramat Ukrainy napadniętej przez rosyjskich najeźdźców.

– Miliony Polaków stały się wolontariuszami, niosąc pomoc naszym ukraińskim sąsiadom dotkniętym wojenną pożogą oraz otaczając troskliwą opieką ukraińskich uchodźców wojennych – podkreślał Prezydent, dziękując wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Podczas uroczystej gali minister Jacek Siewiera oraz Premier Prof. Piotr Gliński wręczyli nagrody laureatom w Konkursie Wolontariusz i Koordynator Roku Korpusu Solidarności.

Trzecie miejsce w ogólnopolskim Konkursie „Wolontariusz Roku” zajął Szymon Bobiński uczeń LO w Siemiatyczach, absolwent siemiatyckiej SP3, który swoją przygodę z wolontariatem zaczął w klasie IV szkoły podstawowej w Kole Misyjnym i kontynuuje ją do dziś. Przez wiele lat uczeń był zaangażowanym wolontariuszem w Szkolnym Kole Caritas.

Na antenie Radia Podlasie Szymon wspominał, że kiedy trafił do SKC, początkowo bał się działań, spotkań z osobami starszymi czy chorymi, nie wiedział jak się zachować. Kiedy minęły pierwsze leki, zastąpiło je uczucie radości z pomagania.

Forum Wolontariatu to coroczne ogólnopolskie spotkanie z udziałem wolontariuszy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zaangażowanych w działania wolontariackie w ramach Korpusu Solidarności skupiający ludzi chcących pomagać systematycznie i długoterminowo.

Korpus Solidarności jest pierwszym w Polsce wieloletnim rządowym programem wolontariatu długoterminowego. Program swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, a instytucją zarządzającą jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego ustawowym celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wolontariuszom Korpusu bliskie są ideały zapisane w Karcie Wartości jak uczciwość, odpowiedzialność, dbałość o dobro wspólne szacunek, koleżeńska postawa, patriotyzm, solidarność i rozwój.

Źródło: prezydent.pl
Foto: Marek Borawski / KPRP; Szymon Bobiński / zbiory prywatne


ABol/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dożynki Wojewódzkie w Ciechanowcu
2022-08-17 08:56:53 Kategoria: Wieści Podlaskie

Uroczyste nabożeństwa, orszak bogato zdobionych wieńców oraz dożynkowe ceremoniały, odznaczenia i konkursy – w niedzielę, 14 sierpnia, rolnicy z województwa...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Co dała mi tegoroczna pielgrzymka?
2022-08-17 08:30:00 Kategoria:

Dziś, 17 sierpnia w audycji „Czarno na białym” na antenie Katolickiego Radia Podlasie podsumujemy 42. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Do słuchania...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 2. Zawody branży...
2022-08-15 06:00:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody, idealne na wakacje
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Gmina Janowiec, nazywana polską Toskanią, to jedna z najbardziej nasłonecznionych części Polski. Błękitne niebo i postrzępione, bajkowe chmurki sprawiają gościom...

więcej »

Siemiatycze

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

SIEMIATYCZE, 03.08

Jacek Galiński będzie gościem spotkania autorskiego w siemiatyckiej bibliotece

więcej »
4 5 6

DROHICZYN, 06.08

XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.08

Nowy termin pikniku na Świerkowej

więcej »

DROHICZYN, 06.08 08:00

Coraz bliżej do spływu „500 kajaków”

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.08

Piknik Rodzinny w Bacikach Dalszych

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.08

W Siemiatyczach będą jechać na czymkolwiek

więcej »
8 9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.08 12:00

Będzie nowa atrakcja w gminie Siemiatycze

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.08 17:00

Chopin nad Bugiem – Wokół Chopina i kompozytorów z Kresów

więcej »
14

SIEMIATYCZE, 14.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Święto Wojska Polskiego w gminie Mielnik

więcej »

DROHICZYN, 15.08 13:30

Parada Motocykli Drohiczyn – Grodzisk - Siemiatycze

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.08

Czartajew: Zapisy na Zjazd Absolwentów do końca sierpnia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje