R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szybszy rozwój południowo-wschodniej części województwa podlaskiego dzięki pomocy ekspertów
2021-08-05 17:18:36 Artykuł czytany 350 razy


Podlaskie samorządy, dzięki przemyślanym i dobrze przygotowanym projektom, będą mogły teraz szybciej się rozwijać i lepiej pozyskiwać środki na inwestycje. Pomoże im w tym profesjonalna firma doradcza. W czwartek 5 sierpnia Stanisław Derehajło oraz Marek Olbryś, wicemarszałkowie województwa podlaskiego, podpisali umowę na doradztwo dla Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia.


Dzięki temu przedsięwzięciu, eksperci będą doradzać gminom i powiatom jak właściwie przygotować strategie i ważne projekty do realizacji dla południowo-wschodniej części województwa podlaskiego. Wszystko po to, aby wydobyć potencjał tego obszaru, aby gminy lepiej i efektywniej planowały swój rozwój.

Będzie to jedyna tego typu strategia w kraju finansowana ze środków budżetu województwa. Taka decyzja zarządu województwa zapadła po decyzji ministerstwa, które nie mogło przeznaczyć środków na opracowanie strategii dla czwartego już zawiązanego w regionie partnerstwa (Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia).

- Chciałbym zaznaczyć, że wszystkie samorządy z tego obszaru, oprócz powiatów, są już od wielu lat skupione w Związku Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej - współpraca trwa już od co najmniej 11 lat. To partnerstwo jest najstarszym, funkcjonującym w naszym województwie – mówił Stanisław Derehajło.
- Dlatego naturalne dla nas było to, że zdecydowaliśmy o wsparciu powstałego Partnerstwa Południowo – Wschodniego Podlasia w realizowaniu wspólnej strategii terytorialnej. Te trzy powiaty, które państwo reprezentujecie, ten cały obszar jest nie tylko spójny kulturowo i turystycznie, jest również spójny przyrodniczo - mamy cenne przyrodniczo obszary - Dolinę Bugu, Puszczę Białowieską. Zależy nam również, aby mogły się tam dalej prężnie rozwijać duże firmy takie jak Pronar, Polser, Suempol czy Unibep, ale też mniejsze firmy - wszystko po to, aby zapewnić miejsca pracy, jak również bardzo tu potrzebnych wykwalifikowanych pracowników. Więc przed nami wiele wspólnych wyzwań, które powodują, że ta strategia jest niezwykle ważna dla naszego regionu – przekonywał wicemarszałek.

Partnerstwo to obejmuje: Powiat Hajnowski, Gminę Miejską Hajnówka, Gminę Hajnówka, Gminę Kleszcze, Gminę Białowieża, Gminę Dubicze Cerkiewne, Gminę Czyże, Gminę Czeremcha, Gminę Narew, Gminę Narewka, Gminę Michałowo, Gminę Gródek, Powiat Bielski, Gminę Bielsk Podlaski, Gminę Brańsk, Miasto Bielsk Podlaski, Miasto Brańsk, Gminę Boćki, Gmina Orla, Gminę Wyszki, Gmina Rudka, Gminę Drohiczyn, Gminę Perlejewo, Powiat Siemiatycki, Miasto Siemiatycze, Gminę Siemiatycze, Gminę Mielnik, Gminę Nurzec-Stacja, Gminę Dziadkowice, Gminę Milejczyce, Gminę Grodzisk.

 - To ostatnie partnerstwo, które dotyczy południowo – wschodniej części regionu, obejmuje największy obszar wśród zawiązanych w regionie partnerstw. Dlatego bardzo się cieszymy, że całe województwo będzie objęte teraz strategią terytorialną, to bardzo dobrze wróży dla rozwoju całego naszego regionu – podkreślał Marek Olbryś.

Samorządom będzie doradzać firma PCG Polska Sp. z o.o. z Łodzi. Specjalizuje się ona przede wszystkim zarządzaniem projektami i wspieraniem realizacji działań instytucji sektora publicznego. Globalny charakter firmy zapewni dostęp do wiedzy i doświadczeń międzynarodowych grup ekspertów. Prace administracyjne w sprawie przygotowania strategii terytorialnej Partnerstwa Południowo – Wschodniego Podlasia we współpracy z Urzędem Marszałkowskim (koordynator projektu) będzie prowadził Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Po uroczystym podpisaniu umowy odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe z przedstawicielami zrzeszonych w partnerstwie gmin i powiatów.


Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Kamil Timoszuk  / UMWP
ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Areczek
    2021-08-05 20:22:47

    arrow

    Popieram wiedza ekspertow z zakresu zarzadzania i ekonomii bezcenna

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Uwaga, dobre wiadomości - podlaskie szpitale z większym...
2021-09-22 09:23:54 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wyższy ryczałt dla 22 placówek zdrowotnych z regionu i brak limitowania w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej to tematy poniedziałkowej (20 września) konferencji z...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


foto

Święto kukurydzy w Jartyporach
2021-09-25 14:12:11 Kategoria: Wybierz kategorie

Sołtys wsi Jartypory, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Kukurydzy,które odbędzie się...

więcej »
foto

Jesteś wysoki i szczupły? Sprawdź, czym się kierować...
2021-09-22 07:18:56 Kategoria:

Dobry sklep z odzieżą dla mężczyzn pozwala na dobranie stylizacji do każdej sylwetki. Jednak czy budowa ciała to jedyny wyznacznik, jakim powinniśmy się kierować przy...

więcej »
foto

Zaszczep się na Mazowszu
2021-09-01 07:08:57 Kategoria:

Do 30 września na terenie województwa mazowieckiego działać będą objazdowe punkty szczepień. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców. Na dziś w...

więcej »

Siemiatycze

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.09

Narodowe Czytanie 2021 - „Moralność Pani Dulskiej” w siemiatyckiej bibliotece

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.09 10:00

Dzień Wspólnoty Oazowej

więcej »
5

DROHICZYN, 05.09 16:00

6. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska do Loretto

więcej »
6 7 8 9 10 11

DROHICZYN, 11.09

W Ciechanowcu odbędą się Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
12
13

SIEMIATYCZE, 13.09

Rocznica bitwy pod Domanowem

więcej »
14

DROHICZYN, 14.09

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży

więcej »
15 16 17 18 19

SIEMIATYCZE, 19.09 12:00

Festiwal Dożynkowy w Gminie Perlejewo

więcej »
20 21 22 23

WŁODAWA, 23.09

Koncert ukraińskiego chóru w Muzeum Rolnictwa

więcej »
24

SIEMIATYCZE, 24.09

Oaza w Siemiatyczach już ruszyła

więcej »
25

SIEMIATYCZE, 25.09

Grzybobranie w Milejczycach

więcej »
26
27 28

SIEMIATYCZE, 28.09 15:00

Koronka na ulicach miast świata – po raz kolejny w Siemiatyczach

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje