Łuków

Turniej talentów SLO Marka Saganowskiego już w poniedziałek w Łukowie

Sport Czw. 14.09.2023 12:45:31
14
wrz 2023

Turniej talentów SLO Marka Saganowskiego odbędzie się w poniedziałek 18 września na stadionie przy ul. Warszawskiej w Łukowie. początek o godzinie 15.00.

Klub Sportowy "Widok" realizuje projekt „Turniej Talentów SLO Marka Saganowskiego 2023", który finansowany jest w dużej mierze z budżetu państwa (Program: "Sport dla Wszystkich"; Zadanie: "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2023"), środków własnych i ze wsparciem sponsorów. W ramach realizacji zadania planowane jest zorganizowanie 3 turniejów piłkarskich w systemie holenderskim dla prawie 100 ministrantów i lektorów (Służba Liturgiczna Ołtarza) w wieku 10-14 lat.

Zmagania odbyły się już w Radzyniu Podlaskim, a w najbliższych dniach odbędą się: 

w poniedziałek, 18 września w Łukowie 
9 października w Siedlcach

Ambasadorami projektu są znani piłkarze, trenerzy i sędziowie piłkarscy, m.in. Bartosz Bereszyński, Jacek Magiera, Sebastian Szymański, Paweł Gil, Aleksander Vukovic, Ariel Jakubowski, Kacper Marzec. Turniej poprzedzi spotkanie motywacyjne dla dzieci, wykład szkoleniowy o taktyce oraz odpowiednim odżywianiu się w tym wieku. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do ruchu, zabawa grą, rywalizacja sportowa w duchu fair-play oraz usystematyzowanie rozgrywek piłkarskich dla zdolnych ministrantów i lektorów. Dzięki temu wyłonimy najlepszych zawodników z każdego Turnieju, którzy w nagrodę, poza pucharem otrzymają możliwość treningu w profesjonalnym Klubie Sportowym. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz pakiet startowy, w którym, znajdzie się koszulka, bidon i batonik energetyczny.

Pomysłodawcą, ambasadorem i liderem projektu „Turniej Talentów SLO" jest Marek Saganowski. To były reprezentant Polski w piłce nożnej, autor prawie 200 goli w trakcie kariery zawodowej, gracz klubów takich jak: Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Southampton, Aalborg BK, Vitoria Guimaraes SC, HSV Hamburg, Feyenoord Rotterdam. Czterokrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski oraz król strzelców Pucharu Polski.

Po sezonie 2015/2016, w którym zdobył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski, zakończył karierę piłkarską. Od tego czasu skupił się na szlifowaniu swojego warsztatu trenerskiego. Był szkoleniowcem Legii Warszawa, Motoru Lublin, Pogoni Siedlce, a obecnie zasiada na ławce trenerskiej Wisły Płock.
Wydarzenie odbędzie się w następujących terminach: 04.09 - Radzyń Podlaski, 18.09 - Łuków oraz 09.10 - Siedlce. Udział jest bezpłatny.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.