R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dożynkowy Festyn Parafialny w Grębkowie
2014-09-08 12:20:10 Artykuł czytany 2726 razy


W niedzielę, 31 sierpnia odbył się I Dożynkowy Festyn Parafialny zorganizowany przez grębkowską parafię.


Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 1200 , w trakcie której dziękowano za tegoroczne plony i poświęcono wieńce dożynkowe przyniesione przez mieszkańców poszczególnych wsi parafii Grębków. Wszystkie wzbudziły podziw, motywy były bardzo różne, a przesłanie w nich zawarte to: dzięki modlitwie i pracy otrzymujemy chleb.

Zaraz po uroczystościach kościelnych korowód ze starostami dożynek państwem Katarzyną   i Rafałem Bieniak oraz wieńcami dożynkowymi przemaszerował do ogrodów przy plebani.
To właśnie tutaj odbyła się druga część Dożynek. Po przywitaniu zaproszonych gości przez prowadzącego Andrzeja Kącę, głos zabrał  ks. Proboszcz Krzysztof Pawelec, Starosta Powiatu Krzysztof Fedorczyk oraz gospodarz Gminy Wójt Bogdan Doliński.

Po oficjalnych przemówieniach starostowie państwo Bieniak w asyście radnych parafialnych podzielili się chlebem z uczestnikami uroczystości. Dożynkowy Festyn nie mógł się odbyć bez konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym konkursie najwięcej głosów zebrały trzy miejscowości:

-  I miejsce – Ogródek - 95
- II miejsce – Grębków - 91
- III miejsce – Podsusze - 90

Program imprezy był różnorodny i bogaty, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jako pierwsza wystąpiła schola pod opieką Moniki Mróz, potem w programie „Ballada o Grębkowie”  wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Grębkowie pod kierunkiem Agnieszki Kowalczyk i Małgorzaty Duszak.

Podczas dożynkowego święta czekało na wszystkich wiele atrakcji, swoje namioty i stoiska wystawili: Społeczny Zakład Ubezpieczeń KRUS ,Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Monika Pakulak, Pachniczówka, Anna Kuć, Katarzyna Maczkowska, bracia Petowscy,  i mieszkańcy Suchodołu.

Współorganizatorami I Dożynkowego Festynu Parafialnego oprócz Grębkowskiej Parafii byli : OSP Grębków, Gminna Biblioteka Publiczna, Sieć Sklepów Iwony Kot, Zespół Szkół z Grębkowa, Przychodnia Opieki Zdrowotnej w Grębkowie i Urząd Gminy w Grębkowie.

Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, która rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, pomimo imponującej liczby - 383 fanty, w której każdy los wygrywał. Na loterię ofiarowano:  różnego rodzaju gadżety, sprzęt AGD, słodycze, przetwory, owoce, warzywa, książki a nawet żywego koguta.

Jedną z atrakcji było spotkanie z Łukaszem Bachem w programie „Bańka Bach”. Był to pokaz baniek mydlanych, które osiągają nawet do 2 m średnicy. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie.
Artysta tworzył bańki przy użyciu różnego rodzaju przedmiotów. Jak  podkreślał pan Łukasz do pokazu niezbędny jest specjalistyczny płyn Gigant Bubbles, dzięki któremu bańki mogły osiągać maksymalne rozmiary i nie pękały tak szybko jak te robione z wody i mydła. Jak można było  zobaczyć zabawy i radości było dużo szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Dla dzieci i dorosłych przygotowano również konkursy sponsorowane przez KRUS, GBP, Sieć Sklepów Iwona Kot.

Konkurs na najsmaczniejsze ciasto
Do udziału w konkursie zgłoszono 18 ciast, które były oceniane  w trzech kategoriach.
Ciasta prezentowane i degustowane były na Dożynkowym Festynie Parafialnym.

I kat. ciasta drożdżowe
I miejsce  Monika Cichocka
II miejsce  Lucyna Stępniak
III miejsce Jolanta Zalewska
II kat. torty
I miejsce Jolanta Zalewska
II miejsce Adrianna Zagdańska
III miejsce Edyta Wąsowska
III kat. ciasta różne
I miejsce Jolanta Zalewska, Aleksandra Milewska
II miejsce Julia Bieniak
III miejsce Julia i Angelika Topolskie
IV miejsce Maryla Mróz, Wiesława Kobiela, Teresa Topolska

Konkurs wiedzy o Gminie i parafii Grębków
I miejsce Aleksandra Milewska
II miejsce Katarzyna Milewska
III miejsce Lucyna Stępniak

Dla najmłodszych były lody, wata cukrowa, popcorn, grill oraz zjeżdżalnia i trampolina. Dochód ze sprzedaży loterii fantowej, grilla, waty cukrowej i popcornu został przekazany na zakup projektora i laptopa do kościoła.

Na scenie w dalszej części festynu można było obejrzeć występ wokalistki Mirosławy Bester oraz  koncert zespołu Diverse.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się podawane podczas dożynek  gorące dania: bigos, grochówka, kiszka ziemniaczana, pierogi i inne jadło przygotowane przez mieszkańców Suchodołu. Podczas imprezy mogliśmy także podziwiać pokaz sztucznych ogni, a zaraz po nim o godz. 2100 zakończyliśmy imprezę Apelem Jasnogórskim.

 Inf. pras. 
[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »
foto

Prezent na 20 rocznicę ślubu. Co kupić na 20 rocznicę...
2021-07-23 13:16:15 Kategoria:

Rocznica ślubu to wyjątkowa okazja do świętowania, która obejmuje nie tylko współmałżonków, ale też ich bliskich. Zwłaszcza okrągłe rocznice są powodem do...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


Węgrów

w lewoLipiec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.07

Węgrów: VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

więcej »
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24

WĘGRÓW, 24.07

Trio Mariachi w Węgrowie

więcej »
25

WĘGRÓW, 25.07 19:00

Węgrów: koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

więcej »
26 27 28 29 30 31

WĘGRÓW, 31.07

Wernisaż wystawy w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje