R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczyste otwarcie ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie
2022-01-25 16:58:31 Artykuł czytany 318 razy


25 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych ulic: Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie - inwestycji, na którą czekali mieszkańcy Węgrowa. Całkowity koszt zadania, które realizowane było w latach 2019-2021 przez Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniósł 8 867 636 zł .


W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Wiceburmistrz Halina Ulińska, Ksiądz Prałat Leszek Gardziński, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Artur Lis i Tadeusz Kot, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Leszkiem Redoszem, Radni Miasta Węgrowa na czele z Przewodniczącą Rady Beatą Gashi, Dyrektor PGE Dystrybucja Warszawa Rejon Energetyczny w Wyszkowie inż. Jerzy Kosiorek, Dyrektor Biura Senator Marii Koc - Michał Piotrowski, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, przedstawiciele wykonawców: firmy P&K Jaczewscy oraz  P.W. WIKRUSZ, przedstawiciele firm i instytucji zlokalizowanych w sąsiedztwie odbywającej się inwestycji, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek i z-ca dyrektora Michał Włodarek, pracownicy wydziałów merytorycznych Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Węgrowa.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu realizacji inwestycji, w tym m.in.: Senator Marii Koc, Posłowi Maciejowi Górskiemu, Wojewodzie Mazowieckiemu Konstantemu Radziwiłłowi, Burmistrzowi Węgrowa Pawłowi Marcheli, Zarządowi Powiatu, Radzie Powiatu, Radnym Miejskim, przedstawicielom wykonawców i pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek i Inspektor nadzoru Marek Sadłowski.

Inwestycję poświęcił ks. Prałat Leszek Gardziński.

Modernizacja ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie odbywała się w dwóch etapach:

Etap I - Rozbudowa ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie, o dł. ok. 999 m z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4.110.200 zł.

Etap II - Przebudowa ulicy Żeromskiego i Polnej wraz z infrastrukturą techniczną, o dł. 486 m z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.858.436,00 zł.

W ramach inwestycji zrealizowano także zadanie polegające na budowie parkingów usytuowanych przy ulicy Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie.                              

Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę ok. 8 867 636 zł z czego ok. 5 968 636 pochodziło ze środków rządowych.

Pozostała kwota, stanowiąca wkład własny, została wygospodarowana z budżetów Powiatu Węgrowskiego oraz Miasta Węgrów.

Zakres inwestycji w ramach modernizacji ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie obejmował:

- wykonanie nowej konstrukcji jezdni na odcinku o długości ok 1,48 km,

- budowę i przebudowę chodników

- wykonanie ciągu pieszo-rowerowego

- rozbudowę skrzyżowania czterowlotowego zwykłego ul. Żeromskiego, Polna, Podlaska na skrzyżowanie typu rondo

- budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej

- przebudowę odcinków wodociągu i kanalizacji sanitarnej

- przebudowę sieci i urządzeń elektroenergetycznych

- przebudowę oświetlenia ulicznego i sieci teletechnicznej

- wykonanie oznakowania poziomego dwuwarstwowego

- wykonanie oznakowania pionowego z uwzględnieniem oznakowania aktywnego dla pieszych

- budowę zatok autobusowych w ul. Żeromskiego

- budowę zatoki parkingowej dla samochodów osobowych w ul. Żeromskiego

- zagospodarowanie terenu.

Dzięki realizacji powyższych działań inwestycyjnych na terenie miasta Węgrowa wybudowano  172 miejsca parkingowe, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.


Źródło: Powiat Węgrowski
[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Gastronomia to ciężki kawałek chleba
2022-05-23 15:17:39 Kategoria:

- Borykamy się ze zmianą cen. Tak jak wszyscy. Ceny wzrastają i jest to problem dla nas i klienta - mówi Bożena Polak-Stojanova, właściciel regionalnej restauracji...

więcej »
foto

Grzejniki do domu - pięć najpopularniejszych modeli
2022-05-23 09:51:01 Kategoria:

- Wraz z początkiem zimnej pogody popyt na grzejniki wzrasta. One służą pomocą w poza okresem grzewczym i podczas ciężkich mrozów, gdy centralne ogrzewanie nie zapewnia...

więcej »
foto

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając fotel do salonu?
2022-05-23 09:29:27 Kategoria:

Marzy Ci się arcywygodne odpoczywanie przy wciągającym serialu? Albo przy lekturze, od której trudno się oderwać? A może po prostu chcesz stworzyć w salonie miejsce, w...

więcej »
foto

Najbardziej wymagające kondycyjnie sporty
2022-05-18 14:19:45 Kategoria:

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzasz na ćwiczeniach, ale jak dobrze go wykorzystujesz. Możesz poświęcić wiele godzin na siłowni i nie uzyskać żadnych wyników, ale masz...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu z 19 maja 2022
2022-05-19 07:31:08 Kategoria:

Spacery na świeżym powietrzu często przynoszą nam niespodzianki. Na przykład w postaci spotykanych na naszych ścieżkach dzikich zwierząt. Tym bardziej, jeśli jest to...

więcej »


Węgrów

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3

WĘGRÓW, 03.05

Święto Flagi i 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »
4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

WĘGRÓW, 29.05 12:00

Dzień Dziecka w Grębkowie

więcej »
30 31
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje