Śnięte ryby... nie tylko w Liwcu
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 9

Śnięte ryby, brunatna woda, fetor przypominający wylane szambo – tak wygląda od weekendu rzeka Liwiec. Jeszcze gorzej sytuacja ma się na niewielkiej Kostrzyni, stanowiącej dopływ Liwca, gdzie jak informują nas czytelnicy w okolicach rzeki „śmierdzi gnojówką, a na brzegu pełno jest martwych ryb”. Podobnie jest także na Bugu.

Konkurs Filmowy uczniów Szkoły...
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 12

W dniach 18 - 19 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach  nagrywali film na VII Międzynarodowy Konkurs "Żołnierze Wyklęci". W tworzenie filmu zaangażowali się uczestnicy szkolnego koła historyczno-filmowego pod kierunkiem Pani Marii Dobrowolskiej.

Koncerty siedleckiego Chóru Miasta w...
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 49

W minioną niedzielę, 5 lipca z koncertami występował Chór Miasta Siedlce. Przed południem zespół zaśpiewał w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Pruszynie, a po południu może było wysłuchać koncertu w kościele p.w. Ducha Świętego w Siedlcach.

Koncerty siedleckiego Chóru Miasta w...
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 53

W minioną niedzielę, 5 lipca z koncertami występował Chór Miasta Siedlce. Przed południem zespół zaśpiewał w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Pruszynie, a po południu może było wysłuchać koncertu w kościele p.w. Ducha Świętego w Siedlcach.

Łuków: powitaliśmy wakacje ZDJĘCIA
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 112

Miniony weekend upłynął w Łukowie pod hasłem „Powitanie wakacji”. W parku miejskim można było spróbować dań serwowanych przez Food Tacki i posłuchać dobrej muzyki. Był też finałowy koncert „Wesołych Nutek”.

Powiat garwoliński: to były...
Dodano: 2020-07-06Zdjęć w galerii 154

W ciągu niespełna dwóch ostatnich lat, powiat i gminy powiatu garwolińskiego pozyskały ponad czterdzieści milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych i tzw. funduszu klęskowego na budowę lub naprawę prawie czterdziestu kilometrów dróg.

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1
Dodano: 2020-07-05Zdjęć w galerii 123

II liga, 30 kolejka Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1 (0:1) Bramki: Oskar Repka 56, Marcin Kozłowski II 85, Maciej Firlej 90+5 (k) – Henrik Ojamaa 18

Mundurowi na plaży w Drohiczynie
Dodano: 2020-07-05Zdjęć w galerii 108

Plaża w Drohiczynie widziała już niejedno – i 500 kajaków i rycerzy, w sobotę, 4 lipca zagościły na niej służby mundurowe. W ten weekend ponad 800 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoli się na terenie województwa podlaskiego. Główne tematy zajęć to szkolenie przeciwkryzysowe oraz współdziałanie ze służbami. Jedno ze szkoleń zorganizowano w Drohiczynie, tu szkolili się żołnierze 14. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rajd rowerowy przez Podlasie
Dodano: 2020-07-05Zdjęć w galerii 92

Z Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim wystartował 8. Rajd Rowerowy Szlakiem Dworków i Pensjonatów. Blisko 150 uczestników w różnym wieku zmierzy się z trasą o długości 58 km wiodącą przez malowniczo położone nadbużańskie tereny Południowego Podlasia.

Męski Różaniec w Siedlcach
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 96

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca po raz piąty w Siedlcach odbył się Męski Różaniec, organizowany przez mężczyzn ze wspólnoty Męski Różaniec. Zaproszenie skierowane było do wszystkich panów bez względu na stan, wiek i przynależność do innych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich. Spotkanie modlitewne rozpoczęła o godzinie 7.00 Msza Święta w kościele katedralnym.

Atrakcyjne wakacje blisko domu...
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 71

Te wakacje to sprawdzian dla branży turystyczno-hotelarskiej, której zadaniem jest przekonanie mieszkańców, że wakacje w Polsce mogą być atrakcyjne. Aleksandra Latek-Mastalerz dyrektor generalny Pałacu i Folwarku Łochów zwraca uwagę, że ważne jest pokazanie bogactwa regionu. W Łochowie można m.in. uczestniczyć w warsztatach z ginących zawodów, posłuchać koncertu lokalnych zespołów, czy wybrać się na spływ kajakowy Liwcem.

Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu...
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 26

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi" Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.