TURNIEJ

Blisko 100 osób uczestniczyło w V Otwartym Turnieju Tańca Towarzyskiego Powiatu Radzyńskiego Par Początkujących, który odbył się w Kąkolewnicy.

ODBLASKI

O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, 28 kwietnia dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół w Trojanowie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej przez samorząd Mazowsza przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, garwolińskiej policji i straży.

Michal Mojski

Po 16 latach od momentu ustawienia na prywatnej posesji pomnika poświęconego harcerzom z Szarych Szeregów, odbyło się jego przeniesienie i ponowne odsłonięcie. Pomnik stanął w nowym miejscu, ogólnodostępnym, u zbiegu ulic Okrzei, Zakolejnej i Kondrackiego.

rajd

1 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z konkursem o tematyce religijnej - w tym roku o Matce Boskiej na podstawie dwóch książek „Wszystko o Matce Bożej” i „Wszystko o objawieniach z Fatimy”.

PAWEL MATLACZ

W sobotę (22 kwietnia) w Siedlcach odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Pawła”. Środki zebrane w czasie jego trwania zostaną przekazane na rehabilitację wychowanka Pogoni Siedlce Pawła Matłacza. Zawodnik doznał poważnego urazu podczas meczu IV ligi, potrzebuje codziennej rehabilitacji, ma też nadzieję, że kosztowna terapia komórkami macierzystymi pomoże mu w powrocie do zdrowia. W sportowych zmaganiach wzięli udział głównie koledzy Pawła Matłacza – przyjaciele i znajomi, z którymi miał okazję grać w rozgrywkach ligowych, ale i na podwórku. W końcowej fazie rozgrywek w hali przy Prusa pojawił się główny bohater imprezy – Paweł Matłacz. Wychowanek Pogoni otrzymał od swoich kolegów i kibiców owację na stojąco. On sam nie krył wzruszenia… Z Pawłem Matłaczem rozmawiała Magda Szewczuk.

STANISLAW ZMIJAN

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z oczekiwanym przez opozycję referendum oświatowym, organizacją Marszu Wolności i pomysłami podatkowymi Adama Abramowicza z PiS.

Waldemar Sabak

W maju rozpocznie się w Górznie budowa przedszkola wraz ze żłobkiem, a w Uninie w tym roku zakończona zostanie rozbudowa szkoły podstawowej o dodatkowe pomieszczenie przeznaczone dla placówki przedszkolnej. Inwestycje te związane są ze wzrostem w ostatnich latach liczby urodzeń.

Lidia Sopel Sereja

W grodzie nad Promnikiem rodzi się coraz więcej dzieci, dlatego pojawił się pomysł o utworzeniu w miejskim przedszkolu dodatkowego oddziału dla dwulatków, a rada pedagogiczna przedszkola postanowiła nawet poświęcić pokój nauczycielski na ten cel. Niebawem w mieście będzie żłobek, przedszkole i... klub malucha.

Dariusz Szustek:

Tematy podwyżek cen wody i ścieków, sytuacja szpitala powiatowego w Łukowie oraz reforma oświaty zostały poruszone w czwartkowej audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.