jaselka

Na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski tradycja bożonarodzeniowych jasełek jest podtrzymywana w Gminnym Ośrodku Kultury i placówkach oświaty. W Halasach jasełka przedstawiły dzieci ze świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury Promyk. Posłuchaj

Albina Lubian

Jest projekt rewitalizacji terenu przy dworcu PKP z przystosowaniem na ten cel. Zadanie obejmować będzie m.in. budowę parkingu „Parkuj i Jedź” na ponad 100 samochodów i 30 rowerów, ścieżki rowerowej, pętli autobusowej, punktu ładowania samochodów elektrycznych i wiele innych elementów niezbędnej infrastruktury. Koszt przedsięwzięcia to ok.11 mln zł. O szczegółach pierwszej tego typu inicjatywy w powiecie garwolińskim i jej kosztach, Waldemar Jaroń rozmawia z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Ewa Mitowska

W wielu domach już stoją pieknie ubrane choinki, a na nich bombki, łańcuchy i wymyślne ozdoby. Dawniej świąteczne ozdoby trzeba było zrobić samemu. W niektórych domach pojawiały się ozdoby z opłatka. Przestrzenne konstrukcje zwane światami.

Grzegorz Skwarek

Czy wokół amfiteatru w łukowskim parku pojawi się ogrodzenie? Zdaniem dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Skwarka może to powstrzymać osoby, które niszczą ten obiekt. Ale zdaniem radnego Piotra Płudowskiego nie należy zamykać publicznych miejsc.

Piotr Pludowski

Jak już Państwa informowaliśmy temat ogrodzenia amfiteatru pojawił się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Poruszył go radny Piotr Płudowski. Wyrażając swoją opinię stanął na stanowisku, że takich miejsc nie powinno się „zamykać”. Uważa również, że po to przy amfiteatrze zamontowano monitoring, aby zwiększyć tam bezpieczeństwo.

Jaselka Radzyn

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim wystąpili w jasełkach. Na scenie towarzyszyli im rodzice i nauczyciele. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 19 grudnia w radzyńskiej „Oranżerii”.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc była gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim ustaw, które w ostatnim czasie „przeszły” przez Senat – dotyczących sądownictwa, ordynacji wyborczej w samorządach i zakazu handlu w niedziele.

Marcin Kolodziejczyk

29 zadań inwestycyjnych za 13,7 mln zł zamierza w przyszłym roku zrealizować gmina Garwolin. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska, komunikacją, oświatą czy sportem, ale nie tylko.

Zenon Stefanowski

Niemal czwartą część planu wydatków majątkowych gminy przeznaczono na inwestycje, które realizowane będą z dużym rozmachem. Zasadnicza ich część to przedsięwzięcia proekologiczne, oświatowe i drogowe. Poza tym dokończona zostanie rozbudowa przedszkola w Kłoczewie i wiele innych, o których opowie wójt Zenon Stefanowski.