Mariusz Chudek

Kilka tygodni temu na jednej z sesji Rady Miasta w Łukowie pojawiło się pytanie czy jest możliwość utworzenia w mieście izby wytrzeźwień? Pytanie postawił radny Mariusz Chudek. Na ostatniej sesji zapytał burmistrza Dariusza Szustka o to, co zostało w tej sprawie ustalone.

Dorota Opalińska_ Mucha

W Garwolinie liczne rodziny mają swoją kartę, mają też seniorzy i mieć będą weterani. Na ostatniej sesji radni miejscy przyjęli program „Garwolińska Karta Weterana”, który na początek obejmie... 6 osób posiadających status weterana, regulowany ustawą o weteranach działań poza granicami państwa.

Piotr Siniakowicz

Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła rządowych planów zmian w Regionalnych Izbach Obrachunkowych, pomysłów na budowę basenu i ekologicznych przystanków autobusowych.

Anna Maria Siarkowska

Wojska Obrony Terytorialnej, kwestia przyjmowania do naszego kraju islamskich uchodźców oraz zmiana sposobu ściągania abonamentu radiowo – telewizyjnego zdominowały środową audycję O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego była poseł Anna Maria Siarkowska z klubu Republikanie.

Droga z Huszlewa do Kobylan

Zakończył się kilkunastoletni okres prac na drodze gminnej Huszlew -Kobylany. 4 lipca została przecięta symboliczna wstęga, a proboszcz parafii Huszlew ks. kanonik Józef Sobotka dokonał poświęcenia nowej drogi.

wojt Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za przyjęciem uchwały, która była swoistą oceną wykonania budżetu, opowiedziało się 14 radnych biorących udział w sesji absolutoryjnej.

droga

Pomimo wielu perturbacji, droga powiatowa od Górzna do Żelechowa, jest modernizowana z udziałem rządowych funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i wyasygnowanych przez samorządy. Kolejne odcinki są lub będą naprawiane, ale wiążą się z tym pewne działania.

PIELGRZYMI

Po raz dwunasty w sobotę, 8 lipca spotkają się na Jasnej Górze pątnicy biorący udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerzystów. Do Częstochowy zmierza m. in.: 33-osobowa grupa z Uścimowa, w powiecie lubartowskim. Grupie przewodniczy ks. kanonik dr Jerzy Grochowski, który podzielił się w rozmowie telefonicznej wrażeniami z trasy.

burmistrz Dariusz Szustek

Łukowscy radni debatowali nad uchwałą zmieniająca część planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Temat wydaje się niezbyt ciekawy. Ale na sesji wywołał duże emocje. Była mowa o tym, że dość w Łukowie supermarketów, że plan przewiduje za mało miejsc parkingowych oraz o tym, że wyborcy wymagają do radnych rozsądku.