Biegacze Pomagacze

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia gościliśmy na naszej antenie Biegaczy Pomagaczy: Marka Czerneckiego, Marcina Rychtę i Kacpra Sacharczuka. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak pasja przeradza się we wspólne działanie na rzecz potrzebujących osób.

Kosciol w Czemiernikach remont

Trwa remont zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Parafia otrzymała na ten cel prawie dwa miliony unijnego dofinansowania. Prace mają przywrócić świetność wnętrzu świątyni. Rozpoczęły się latem i mają potrwać jeszcze pół roku.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 22 grudnia 2017 r

Co jakiś czas odżywa temat włączenia rolników do powszechnego systemu ubezpieczeń. Tymczasem w kręgach rządowych nie ma planów dotyczących zmiany funkcjonowania rolniczych ubezpieczeń społecznych powiedział Radiu Podlasie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Oddzielny system ubezpieczeń rolników działa w wielu krajach Unii Europejskiej. Rafał Romanowski powiedział, ze urealniono minimalne emerytury dla wszystkich grup zawodowych, także rolników. Wiceminister Romanowski powiedział, że w dalszym ciągu KRUS będzie kładła duży nacisk na działania na rzecz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Zenon Stefanowski

Gmina Kłoczew znalazła się w gronie czterdziestu gmin w Polsce, gdzie będzie realizowany pilotażowy projekt modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. W ramach projektu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia i warsztaty dla blisko 200 dorosłych mieszkańców gminy. Z innego projektu skorzysta pół tysiąca uczniów szkół podstawowych.

spektakl

Młodzi mieszkańcy Radzynia Podlaskiego stworzą sztukę teatralną opartą na jednej z legend Pałacu Potockich. Przedsięwzięcie zrealizuje Powiatowa Biblioteka Publiczna dzięki grantowi z programu „Równać Szanse” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przekazane fundusze to osiem i pół tysiąca złotych. Sztuka zostanie wystawiona w przyszłym roku, wpisując się w obchody jubileuszu Radzynia Podlaskiego.

Andrzej Sitnik

Lider ugrupowania Bezpartyjne Siedlce Andrzej Sitnik był gościem Marcina Jabłkowskiego w pierwszym po Świętach wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Tematem rozmowy były rozmowy o wspólnym kandydacie miejskiej opozycji na prezydenta w przyszłorocznych wyborach, a także kwestie związane z finansami samorządu.

KONCERT

26 grudnia wieczorem w murach najstarszego kościoła w Międzyrzecu Podlaskim zabrzmiały kolędy i pastorałki oraz bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu scholi dziecięco - młodzieżowej, chóru kameralnego „Veritatis” oraz solistów. Wśród wykonawców była także 4 letnia Wiktoria, która zaśpiewała pastorałkę „Gwiazdki świecą nad stajenką”.

NIGDY NIE JEST ZA POZNO

Janusz Eleryk

A COZ Z TA DZIECINA

Małgorzata Piszcz i Leszek Kamola