100-lecie parafii w Kakolewnicy

Parafia pw. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę, 5 maja. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Sawczuk.

Dzień Strażaka

45 pocztów sztandarowych i ponad 250 strażaków z powiatu garwolińskiego spotkało się 4 maja w Sanktuarium w Górkach, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia prawie tysiąc pielgrzymów uczestniczyło w rozpoczynających się Nabożeństwach Fatimskich.

POGODA MAJ

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w pierwszej dekadzie maja czeka nas pogoda w kratkę z nocnymi przymrozkami.

Miedzyrzeckie Muzy

3 maja podczas obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot wręczył honorowe nagrody zwane Międzyrzecką Muzą. W tym roku Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyznała Międzyrzeckie Muzy za wybitne osiągnięcia twórcom i działaczom kultury.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 3 maja 2019 r

Rekordowa wysokość pomocy udzielonej rolnikom w ubiegłym roku pokazuje, jak dużą wagę do tego sektora gospodarki przywiązuje obecny rząd – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc suszową przeznaczona została rekordowa kwota ponad 2,2 mld złotych – przypomniał minister. Szef resortu potwierdził, że wystąpiły opóźnienia, ale w tym roku wypłaty były kontynuowane i każdy rolnik, który miał przyznaną pomoc otrzyma ją. Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, ze w ostatnich miesiącach nastąpiło wzmocnienie sprawności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

sprzatanie

Do akcji sprzątania brzegów rzek, która odbyła się w ramach operacji Czysta Rzeka organizowanej przez Krainę Bugu włączyło się kilkanaście osób. W ciągu dwóch godzin na brzegach rzeki Krzna i Zna zebrana została góra śmieci.

11. Rodzinny Rajd Rowerowy w Międzyrzecu Podl.

Od 11 lat pierwszego maja na ziemi międzyrzeckiej odbywają się Rodzinne Rajdy Rowerowe, organizowane przez proboszcza parafii św. Mikołaja - ks. kanonika Józefa Brzozowskiego. W środę, 1 maja na trasę udało się ponad 250 osób.

Michal Mojski

Dziś Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto to ustanowiono 15 lat temu. Dziś w wielu miejscach możemy zobaczyć, jak dumnie powiewa „biało – czerwona”.

Beata Rulak - Fryc

Ponad 270 mieszkańców gminy Maciejowice ma możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, by w większym stopniu mogli oni korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Darmowe szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny.Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Beatą Rulak- Fryc, zastępczynią wójta gminy Maciejowice.