Romuald Murawski

Mieszkańców gminy Konstantynów dotknie najprawdopodobniej podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych. Według wstępnych ustaleń będzie ona zwiększona o ponad 100%. Od 1 lutego mieszkańcy mieliby zapłacić 13 zł od osoby za odpady segregowane i 52 złote kary za brak prowadzonej selektywnej zbiórki.

Miroslaw Walicki

Rada Powiatu Garwolińskiego jednogłośnie przyjęła budżet na 2020 rok, w którym po stronie dochodów i wydatków jest po 136 mln zł. 61 proc. wydatków budżetu pochłonie oświata, a na inwestycje przeznaczono prawie 7,5 mln zł. Zadłużenie powiatu na koniec tego roku wynosi ponad 37 mln zł. O głównych założeniach przyszłorocznego budżetu powiatu garwolińskiego, ze starostą Mirosławem Walickim rozmawia Waldemar Jaroń.

HUSZLEW

Nowy dywanik asfaltowy o długości 1 km 360 metrów został wykonany na drodze gminnej z Makarówki w kierunku wsi Cełujki. Koszt budowy drogi zamknął się kwotą 847 tys. zł. Gmina Huszlew na realizację tego zadania od wojewody mazowieckiego otrzymała 676 tys. zł. dotacji. - Wybudowany odcinek drogi gminnej kończy się na granicy gminy, powiatu i województwa. Podobny odcinek drogi musi wykonać gmina Biała Podlaska, aby połączyć Makarówkę z Cełujkami – powiedział Radiu Podlasie Stanisław Stefaniuk, wójt Gminy Huszlew

Waldemar Sabak

22 grudnia, po raz pierwszy zorganizowane zostanie w Górznie przedświąteczne spotkanie dla wszystkich mieszkańców gminy, podczas którego będzie m.in. wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i kosztowanie wigilijnych potraw.

Wieslaw Gaska

Ponad 9,7 miliona złotych przeznaczył samorząd gminy Borowie na realizację tegorocznych inwestycji. Stanowi to przeszło trzydzieści procent wydatków budżetu gminy, a inwestycyjnym priorytetem była realizacja kolejnych etapów kanalizowania gminy.

Stanislaw Kostyra

Prawie pół miliona złotych wyodrębnili w przyszłorocznym budżecie radni gminy Trojanów na fundusz sołecki. W jego ramach w 28 sołectwach realizowane będą różne miejscowe inicjatywy, które polepszają codzienne życie mieszkańców.

Targ

Według ekspertów ceny żywności przed świętami Bożego Narodzenia będą przeciętnie około 6 proc. wyższe niż przed rokiem. Nie oznacza to, że ceny na bazarach też poszybują do góry. Na garwolińskim targowisku różnorodność towaru, ale zainteresowanie przeciętne. Ceny choinek, ryb, jajek i innych artykułów kształtują się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

sonda - prezenty

Perfumy, sprzęt elektroniczny…a może skarpety. Pozostało jeszcze kilka dni do Świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas zastanawia się, czym obdarować bliskich. Możliwości jest dużo, trudniej jest jednak podjąć decyzję.

ZAKUPY

Na parkingach przy marketach zaczyna brakować wolnych miejsc. Do kas ustawiają się długie kolejki. Trwają przedświąteczne zakupy. A ile wydajemy w sklepach? Pytani o to nasi słuchacze odpowiadają, że przeważnie nie liczą wydatków. Ale kierują się zdrowym rozsądkiem.