Harcerze

Harcerzy spotkań można w różnych miejscach i okolicznościach. Drużyna harcerska działa też w Czeremsze, niewielkiej miejscowości w powiecie hajnowskim. Z zuchami i harcerzami z Czeremchy rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Jaroslaw Glowacki

Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa toczyła się przede wszystkim wokół rozpoczynającego się w Siedlcach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego.

Jerzy Jaron

Reforma oświaty zmienia system edukacyjny w Polsce, ale na przykład w gminie Miastków Kościelny, poza likwidacją gimnazjum, nie będzie miała większego wpływu na funkcjonowanie szkół. Standard edukacyjny nie został pogorszony, a wręcz przeciwnie.

Audycja rolnicza

W Dzienniku Urzędowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały ogłoszone listy obszarów i tematów badawczych, w ramach których będzie można ubiegać się o dotacje do badań na rzecz rolnictwa ekologicznego. Zmiana zasad udzielania dotacji to odpowiedź na oczekiwania środowiska naukowego. decyzje będą udzielane wcześniej niż do tej pory czyli do 30 kwietnia danego roku. Jednocześnie jednak uległ zmianie termin składania wniosków o udzielenie dotacji – wnioski o dofinansowanie badań planowanych do wykonania w roku 2018 należy złożyć do dnia 31 grudnia 2017 roku.

ks. Krzysztof Kralka

Dziś, 18 października w IV LO w Łukowie odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona – Świętego Jana Pawła II. Uczniowie spotkali się z księdzem Krzysztofem Kralką, który opowiedział im jak ich patron zmienił jego życie. Były też oczywiście „papieskie kremówki”.

szpital

Jednym z punktów obrad sesji każdego samorządu jest przedstawienie obecnej sytuacji podlegających mu jednostek. W poniedziałek, 16 października radni powiatu łosickiego zapoznali się z informacjami o bieżącym stanie SP ZOZ w Łosicach.

znicz

Międzyrzec włączył się do akcji Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy” Trzy Zespoły Placówek Oświatowych i cztery międzyrzckie parafie prowadzą zbiórkę białych i czerwonych zniczy oraz biało-czerwonych szarf. Akcja zakończy się w poniedziałek 23 października. Znicze pojadą na Ukrainę. Zapłoną na polskich cmentarzach.

WYMIANA

Pomimo dzielących ich tysięcy kilometrów, młodzież z garwolińskiego liceum im. Marszałka Piłsudskiego od trzech lat realizuje projekt wymiany z rówieśnikami z Dzierżawińskiego Liceum w Pietrozawodsku. Młodzi ludzie z dalekiego miasta nad jeziorem Onega, od 16 października goszczą w grodzie nad Wilgą.

Krzysztof Kryszczuk

Wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym (18 października) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały tematy funduszu sołeckiego, działalności Młodzieżowej Rady Gminy, a także separatystycznych tendencjach w Wólce Wołynieckiej.