Karol Tchorzewski

Prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego i kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Siedlec w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o sytuacji na siedleckich ulicach i wydatkach, jakie może unieść lokalny budżet.

Jerzy Jaron

Po dwóch latach od złożenia wniosku do urzędu marszałkowskiego, gmina Miastków Kościelny otrzymała dofinansowanie do termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, dwóch placówek oświatowych i budynku urzędu gminy.

POMNIK

Nazwiska 22 bohaterów znajdą się na granitowym pomniku, który jeszcze w tym roku stanie w miejscowości Ruchna, w gminie Liw. Dzieło sztuki, jak mówią o nim mieszkańcy, ma upamiętniać osoby związane z Ruchną, które walczyły zarówno w II wojnie światowej, jak i w innych bitwach o niepodległą Polskę.

Bernarda Machniak

Pielęgniarki i położne z łukowskiego szpitala otrzymają już w październiku wyższe wynagrodzenia. Ich pensja zasadnicza wzrasta o 1100 złotych brutto. To wynik porozumienia, jakie podpisały z dyrektorem szpitala przedstawicielki związków zawodowych pielęgniarek i położnych.

Marek Chcialowski

Po trudnych rozmowach, wykonawcy dwóch największych inwestycji komunikacyjnych realizowanych na terenie powiatu garwolińskiego, czyli S17 i linii kolejowej, zobowiązali się do położenia dywanika asfaltowego na ponad 4 km dróg powiatowych. Kwota, którą powiat garwoliński musiałby wydatkować na naprawę tych dróg, to ponad 2 mln zł.

prezes Janusz Koziol

Niedziela 30 września zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce, jako ważny dzień, w którym jednostka wzbogaciła się o nowy wóz bojowy. Nazwano go imieniem „Janusz”. Kosztował 800 tys. zł. Około 100 tysięcy na jego zakup zebrali wśród mieszkańców i sponsorów sami strażacy.

Janina Ewa Orzelowska

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska odpowiadała w poniedziałek na pytania Marcina Jabłkowskiego związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Mówiła między innymi o upartyjnieniu samorządu i przestrzeganiu procedur w staraniu się o środki zewnętrzne.

Dariusz Szustek

Podczas odbywającej się w minionym tygodniu w Łukowie sesji Rady Miasta, wiceprzewodniczący Zygmunt Celiński wywołał temat roszczeń byłego właściciela terenu znajdującego się nad Krzną, gdzie obecnie znajdują się ogródki działkowe. Były właściciel chce zwrotu ziemi. Radny pytał, czy w zamian nie można mu zaproponować innej nieruchomości.

Mariusz Osiak

W gminie Łuków pojawili się już pracownicy firmy, która zajmuje się montażem instalacji solarnych. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak, jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to uda się już do końca roku zamontować w sumie 980 takich instalacji.