Janusz Koziol

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łukowie ma nową siedzibę. Ma też nową dyrektor. Po 31 latach z tego stanowiska odchodzi na emeryturę Zofia Skrzymowska. Zastąpi ją Elżbieta Dejryng – Pogonowska. Mówi Janusz Kozioł.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Oprócz rozmowy o bieżących inwestycjach i wyzwaniach stojących przed samorządem w najbliższym czasie, w rozmowie pojawiły się wątki kampanii wyborczej.

BOROWIE

Rolnicy z gminy Borowie dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce ze wszystkich sołectw oraz okazałe bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zboża. Włodarze gminy dziękowali rolnikom za ich trud i obiecywali dzielić sprawiedliwie ofiarowane bochny chleba.

Marek Zawada

W szpitalu w Radzyniu Podlaskim rusza pilotażowe centrum zdrowia psychicznego. To model wzorowany na systemie wsparcia funkcjonującym na zachodzie Europy. Polega na odejściu od tradycyjnego modelu, izolującego chorych i wyjściu terapeutów do pacjenta. W radzyńskiej placówce ten element Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego rusza 1 września i potrwa 3 lata.

Mariusz Minakowski

Zabytkowy, zrujnowany młyn w Borkach będzie miejscem dla naukowców i przedsiębiorców. W sąsiedztwie do powstającego tam nowoczesnego Parku Nauki, pojawi się pierwszy w powiecie radzyńskim inkubator przedsiębiorczości. Prace trwają od początku tego roku. Są problemy z konstrukcją budynku.

Miroslaw Magier

270 km - taką odległość mieli do pokonania z Warszawy do Częstochowy uczestnicy tegorocznej XVI Pielgrzymki na Rolkach. Jednym z nich był sołtys wsi Szóstka w gminie Drelów - Mirosław Magier.

Monika Blazejczyk

Przedszkole w Górznie jest gotowe na to, żeby od 3 września uczyło się w nim 175 dzieci, które zostały do placówki przyjęte. Gmina stworzyła dzieciom świetne warunki, warunki na miarę XXI wieku. - Mamy wszystko, co jest niezbędne do tego, aby dzieci mogły się tutaj wszechstronnie rozwijać- podkreśla dyrektor przedszkola. O przedszkolu mówi jego dyrektor Monika Błażejczyk.

Jerzy Jaron

125 dzieci z gminy rozpocznie zajęcia w nowej placówce przedszkolnej, na potrzeby której adaptowano część budynku byłego gimnazjum. Funkcjonalne i nowocześnie urządzone przedszkole kosztowało budżet gminy ponad 1,6 mln zł. Do końca roku planowane jest oddanie do użytku żłobka. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Jerzego Jaronia.

Marcin Pasik

Na terenie Sokołowa Podlaskiego prowadzone są inwestycje realizowane w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. Rozkopane drogi i budowa kolejnych rond stała się okazją aby wrócić do tematu obwodnicy miasta. Burmistrz zapewnia, że to inwestycja jak najbardziej aktualna ale zbyt droga aby samorząd miejski mógł wykonać ją w pojedynkę. W dalszym ciągu prowadzone są działania mające sprawić, że marzenia stanął się rzeczywistością.