ZBIORNIK

Było to trudne zadanie, ale dzięki determinacji burmistrza Garwolina i pomocy wielu życzliwych ludzi oraz instytucji, udało się wybudować zbiornik przeciwpowodziowy. Inwestycja nie tylko chronić będzie mieszkańców przed powodzią, ale służyć jako miejsce rekreacji i wypoczynku. 4 października odbyła się uroczysta prezentacja obiektu połączona z odsłonięciem pomnika.

sprzatanie

Ponad 50 worków w niespełna dwie godziny. To efekt zbiórki śmieci przeprowadzonej przez podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kiesielanach, Skórcu i Siedlcach prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Kilkudziesięcioosobowa grupa przeczesywała lasy nieopodal miejscowości Bale, w gminie Mokobody.

Adam Bielan

Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że w Sejmiku Województwa Mazowieckiego potrzebna jest zmiana władzy. Jak mówił, ostatnie kilka ostatnich kadencji wypaliło z pomysłów obecnych rządzących.

Liga przedmiotowa

Ponad 500 uczniów i prawie 200 nauczycieli brało udział w VII Powiatowej Lidze Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński, którą przeprowadzono w ubiegłym roku szkolnym. Naukowe zmagania w ramach tej rywalizacji cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród uczniów i uznaniem w gronie nauczycielskim.

POGODA PAZDZIERNIK

Z najnowszej amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo - przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że październik będzie dżdżysty, wietrzny z akcentem jesienno-zimowego chłodu.

Karol Tchorzewski

Prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego i kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Siedlec w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o sytuacji na siedleckich ulicach i wydatkach, jakie może unieść lokalny budżet.

Jerzy Jaron

Po dwóch latach od złożenia wniosku do urzędu marszałkowskiego, gmina Miastków Kościelny otrzymała dofinansowanie do termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, dwóch placówek oświatowych i budynku urzędu gminy.

POMNIK

Nazwiska 22 bohaterów znajdą się na granitowym pomniku, który jeszcze w tym roku stanie w miejscowości Ruchna, w gminie Liw. Dzieło sztuki, jak mówią o nim mieszkańcy, ma upamiętniać osoby związane z Ruchną, które walczyły zarówno w II wojnie światowej, jak i w innych bitwach o niepodległą Polskę.

Bernarda Machniak

Pielęgniarki i położne z łukowskiego szpitala otrzymają już w październiku wyższe wynagrodzenia. Ich pensja zasadnicza wzrasta o 1100 złotych brutto. To wynik porozumienia, jakie podpisały z dyrektorem szpitala przedstawicielki związków zawodowych pielęgniarek i położnych.