Wieslaw Gaska

Blisko dziewięć milionów złotych, czyli 33 procent ogólnych wydatków budżetu, zamierza samorząd gminy Borowie wydać w tym roku na inwestycje. Lwią część pieniędzy przeznaczonych na te zadania pochłonie gospodarka ściekowa i drogi. Do subwencji oświatowej gmina będzie musiała dołożyć ponad dwa miliony. Mówi Wiesław Gąska.

Seroczyn

W Seroczynie w gminie Wodynie rozpoczął działalność Klub Senior +. Mieści się w części tamtejszej remizy OSP. Na przygotowanie i wyposażenie tego miejsca gmina Wodynie otrzymała 150 tys. zł z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 8 stycznia.

Jerzy Jaron

Ponad siedem milionów złotych zaplanował w tegorocznym budżecie samorząd gminy Miastków Kościelny na realizację inwestycji. Będą to przede wszystkim zadania związane z ochroną środowiska, a konkretnie gospodarką ściekową. Priorytetem jest zakończenie rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowa sieci kanalizacyjnej. O tegorocznych zamierzeniach inwestycyjnych, z wójtem Jerzym Jaroniem rozmawia Waldemar Jaroń.

spotkanie w Tulilowie

6 stycznia mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotkali się w świetlicy OSP w Tuliłowie. Dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Spotkanie opłatkowo-noworoczne odbyło się już po raz szósty.

Mariusz Osiak

Do końca grudnia mieszkańcy gminy Łuków mogli składać do urzędu wnioski z uwagami do projektu przebudowy odcinka drogi krajowej 63 Łuków – Biardy. Mogli je też wysyłać osobiście. Wiele osób skorzystało jednak z propozycji wójta Mariusza Osiaka i właśnie do urzędu przekazało swoje wnioski. Wszystkie, a było ich ponad 50, trafiły już do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mówi wójt Mariusz Osiak.

Marcin Kolodziejczyk

Tegoroczny plan inwestycyjny gminy Garwolin przewiduje przede wszystkim kontynuację dużych zadań rozpoczętych w minionym roku, na które zapisano w budżecie około osiem milionów złotych. Oprócz tego gmina liczy na pozyskanie funduszy na budowę dwóch świetlic wiejskich i drogi łączącej Lucin z ul. Narutowicza w Garwolinie, a to też duże pieniądze. O zakończonych w ubiegłym roku zadaniach inwestycyjnych i planach na ten rok, z wójtem gminy Marcinem Kołodziejczykiem rozmawia Waldemar Jaroń.

ORSZAK

W niedzielę, 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Międzyrzeca Podlaskiego. Wiele miast w Polsce organizuje taki Orszak. W Międzyrzecu już po raz drugi Orszak Trzech Króli organizuje parafia św. Józefa.

wlasnosc gruntow

14 użytkowników wieczystych budynków jednorodzinnych i około tysiąc mieszkańców budynków wielorodzinnych zlokalizowanych na terenie Garwolina, z dniem 1 stycznia tego roku stało się właścicielami gruntów pod swoimi mieszkaniami. Takie przekształcenie będzie płatne, ale nie są to zbyt duże kwoty.

Wieslaw Mazurek

Zmiana na stanowisku wicewójta gminy Radzyń Podlaski. Ireneusza Bogusza zastąpi Anna Grochoła - wiceprzewodnicząca Rady Gminy w poprzedniej kadencji. Będą potrzebne wybory uzupełniające.