• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Wieslaw Gaska

Według zestawienia Głównego Urzędu Statystycznego za ubiegły rok, gmina Borowie jest najbogatszą w powiecie garwolińskim. W kraju natomiast, na 2478 jednostek samorządu terytorialnego, sklasyfikowana została na 323 pozycji pod względem dochodów na jednego mieszkańca.

Wojciech Jakowiec

Do 7 października będzie realizowany ogólnopolski projekt „Różaniec do granic”. Według jego założeń na granicach Polski ma stanąć żywy łańcuch wiernych odmawiających różaniec w intencji naszej Ojczyzny i całego świata. Modlitwę poprzedza pielgrzymka wzdłuż obrzeży kraju. Od 13 maja do 7 października trasę 3,5 tys. kilometrów pokonują pielgrzymi z łódzkiej wspólnoty Bożego Miłosierdzia. Jednym z pątników, który od kilku dni przemierza wschodnią granicę Polski jest Wojciech Jakowiec. Obecnie członek wspólnoty wędruje z Kodnia w kierunku Janowa Podlaskiego. O swojej wędrówce opowiedział w rozmowie telefonicznej Kamilowi Skorupskiemu.

Sluzba liturgiczna

Relacjonując dla Państwa przebieg 37. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę zaglądamy z naszym mikrofonem również na zaplecze. Dziś chcemy przedstawić diakona Marcina Wesołowskiego ze służby liturgii.

Marek Chcialowski

Trwają remonty w szkołach prowadzonych przez powiat garwoliński, które kosztować będą prawie trzy miliony złotych. A niemal pięć milionów złotych powiat i placówki oświatowe pozyskały w ubiegłym roku szkolnym na projekty edukacyjne, które realizowane będą również w przyszłym roku przez ponad tysiąc uczniów.

ks. Wojciech Sobieszek

Pielgrzymów kolumny siedleckiej i bialskiej odwiedził diecezjalny duszpasterz młodzieży i asystent KSM ksiądz Wojciech Sobieszek.

pozdrowienia

Stałym zwyczajem pielgrzymów jest przesyłanie pozdrowień. Robią to m.in. za pośrednictwem naszego radia. I teraz szanowni Państwo uwaga: prosimy słuchać pozdrowień od grupy uczniów i ich nauczyciela, którzy pielgrzymują z grupą nr 3 z dekanatu siedleckiego.

Laskarzew

Czas na przedstawienie Państwu kolejnych pielgrzymów, którzy podążają na Jasną Górę. Z naszym radiowym mikrofonem odwiedziliśmy grupę 9B z dekanatu łaskarzewskiego, która jest częścią kolumny siedleckiej. Jej przewodnikiem jest ksiądz Adam Woźniak.

radosc pielgrzymowania

Siostra Marzanna i jej córka Emilka oraz siostra Dorota pielgrzymują na Jasną Górę z grupą 13 z Łosic, której przewodnikiem jest ksiądz Tomasz Oponowicz.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym (09. sierpnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi mającego powstać w pobliżu Siedlec centrum handlowego, w którego istnienie niektórzy zaczynają wątpić.