Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 20 pazdziernika

Polska żywność cieszy się powodzeniem na świecie. Posłowie z Sejmowej Komisji rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłuchali informacji ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o ekspansji na rynki zagraniczne polskich firm sektora rolno-spożywczego. Wiceminister Jacek Bogucki powiedział, że największy udział w eksporcie produktów rolno-spożywczych miało mięso. Tradycyjnie największymi rynkami zbytu mięsa drobiowego były państwa Unii Europejskiej. Systematycznie rośnie też eksport zboża i jego przetworów. Jacek Bogucki powiedział, że również polska branża mleczarska po spadku eksportu w roku 2016 poprawiła wyniki. Wiceminister zauważył, że choć główny ciężar ekspansji na rynki zagraniczne ciąży na przedsiębiorcach, to państwo tworzy mechanizmy ułatwiające eksport.

ADAMKI

Zakaz inwestycji na terenach koło wysypiska w Adamkach. Gmina Radzyń Podlaski ma nowy plan zagospodarowania przestrzeni

MIEDZYRZEC ZBIORKA ZNICZY

W Międzyrzecu zakończyła się zbiórka biało-czerwonych zniczy, które trafią na polskie cmentarze na Ukrainie. Do akcji „Wołyńskie światełko pamięci” w Międzyrzecu Podlaskim włączyły się trzy Zespoły Placówek Oświatowych i cztery międzyrzeckie parafie, a także strażacy OSP Stołpno. W ciągu tygodnia udało się zebrać około 1000 zniczy, które wczoraj, 24 października odebrali inicjatorzy akcji, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy” z siedzibą w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła pozyskiwania środków na rewitalizację Pałacu Potockich, konfliktu wokół Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Adamkach, a także obaw o zgodę przy świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jerzy Jaron

Samorząd Miastkowa Kościelnego zawsze stawiał na poprawę infrastruktury drogowej, zarówno gminnej jak i powiatowej, bo jest to jeden z ważniejszych elementów funkcjonowania i rozwoju gminy. Niedługo kolejny odcinek drogi oddany zostanie do użytku.

Marcin Kolodziejczyk

Jesień nie przeszkadza w prowadzeniu inwestycji kubaturowych i liniowych w gminie Garwolin. Zniszczone przez niekorzystne warunki atmosferyczne odcinki dróg gminnych zostaną jeszcze w tym roku naprawione. Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji w trzech miejscowościach i oczyszczalni ścieków.

Stanisław Kostyra

Gmina Trojanów podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie dwóch projektów, które dotyczą inwestycji w turystykę i wypoczynek. Dzięki temu na terenie przy urzędzie gminy powstanie kompleks rekreacyjny, a przy gminnej bibliotece zostanie zagospodarowany teren.

Jakub Urbanowicz

Jakub Urbanowicz o wygranym meczu z SMS Spała.

Zlote Gody w Lesnej Podlaskiej

50 lat temu przyrzekali sobie miłość ,wierność i uczciwość małżeńską. 23 października dziewięć par małżeńskich z Gminy Leśna Podlaska otrzymało pamiątkowe "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Medale przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył małżonkom wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski. Uroczystości uświetniły występy artystyczne przygotowane przez GOK oraz zespół Leśnianki.