PROJEKT

"Edukacja szansą na redukcję zagrożeń w powiecie garwolińskim" to garwoliński projekt profilaktyczny nagrodzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Realizowany jest w partnerstwie Komendy Powiatowej Policji i Gminy Garwolin.

wojt Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozstrzygnięto konkurs na wybór wykonawcy nowej nawierzchni na pięciu szkolnych boiskach. Firma, która wygrała przetarg zaoferowała, że wykona zadanie za niespełna milion złotych. Nowe nawierzchnie mają być gotowe do 15 września.

KOTUN

Na początku sierpnia samorządy rozpoczęły przyjmowanie nowych wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”. Rodzice mogą ubiegać się o świadczenie, ale już na nieco innych zasadach niż rok temu. Jakim zainteresowaniem cieszy się program w gminie Kotuń i czy nowe warunki wpłyną na liczbę wydawanych świadczeń - o tym rozmawiał z Grażyną Rybak, kierownikiem Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej Kamil Skorupski:

Katarzyna Nozdryn-Plotnicka

Zaniedbanie, nieświadomość czy może celowe działanie? Magistrat podjął zdecydowane działania mające na celu uporządkowanie bałaganu w koszach przy odbiorze śmieci. Osoby, które zadeklarowały segregację śmieci, a tego nie robią, muszą liczyć się z konsekwencjami. Rozpoczęły się cykliczne kontrole zawartości wystawianych koszy.

ZUS

Czy to wybór czy konieczność? Czy trzeba zwolnić się z pracy? Jakie formalności są z tym związane ? Jakie dokumenty trzeba złożyć? - to tematy kolejnej audycji z cyklu „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

apel

Zakończyła się Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wielu pielgrzymów z grupy 14a dawało świadectwo, jak wielkim wsparciem była dla nich modlitwa podejmowana przez pielgrzymów duchowych w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Twoja emerytura – Twój wybor

Renta z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia przedemerytalne, emerytura pomostowa, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne w kontekście obniżenia wieku emerytalnego - to tematy kolejnej audycji z cyklu „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

ZUS - kapital poczatkowy

Kapitał początkowy. Czym jest i dlaczego jest tak ważny? Czy wpływa na wysokość emerytury? Jak zdobyć potrzebne dokumenty? - to tematy kolejnej audycji „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

15 sierpnia w Garwolinie

Kilkuset mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego wzięło udział w obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Rocznicowe świętowanie połączone było z przypadającym na dzień 15 sierpnia Dniem Wojska Polskiego i obchodzonym po raz 17. w Garwolinie Świętem Czynu Chłopskiego. W Kościele obchodzono natomiast święto Wniebowzięcia NMP.