burmistrz Dariusz Szustek

Podczas sesji Rady Miasta burmistrz Dariusz Szustek poinformował, że w urzędzie trwają ostatnie prace nad przygotowaniem wniosku, który ma zostać złożony do Urzędu Marszałkowskiego, i który ma dotyczyć drugiego etapu rewitalizacji zalewu Zimna Woda. Miasto wnioskuje o 10 milionów złotych. Jest jednak pewien problem. Termin rozpatrzenia wniosków to dopiero styczeń 2019 roku. Ale jak mówił burmistrz Dariusz Szustek, na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim padła zapowiedź próby jak najszybszego rozpatrzenia wniosków. Taką deklarację miał złożyć marszałek Sławomir Sosnowski podczas spotkania z burmistrzami z miast, które ubiegają się o pieniądze na rewitalizację terenów zdegradowanych:

TABLICA

W holu kina Sława została odsłonięta tablica pamiątkowa rodowitego międzyrzeczanina wybitnego aktora teatralnego i filmowego Mieczysława Kalenika. Ponadto Rada Miasta Międzyrzec przyjęła uchwałę o nadaniu nazwy ulicy Mieczysława Kalenika. Uroczyste odsłonięcie tablicy i nadanie nazwy ulicy Mieczysława Kalenika na Osiedlu Młynarska odbyło się we wtorek, 31 października.

wspomnienie

Obchodzony 2 listopada Dzień Zaduszny, poświęcony jest wspomnieniu i modlitwie za wszystkich zmarłych wierzących w Chrystusa. W tym czasie odwiedzamy groby bliskich zmarłych, a modlitwie towarzyszy zapalanie zniczy. To także okazja do ożywienia wspomnień o ludziach, którzy odeszli.

STULATKA

Setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Babic - Helena Sieraj. Życzenia Dostojnej Jubilatce przesłała między innymi premier polskiego rządu i wojewoda, a osobiście złożył poseł, władze samorządowe gminy oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Receptą na długie życie, według Heleny Sieraj, jest wiara w Boga i ciężka praca.

Turniej charytatywny

29 października w hali sportowej przy ul. Popiełuszki w Siedlcach przez prawie cały dzień rozgrywane były mecze, mierzyły się drużyny złożone z rodziców i dzieci, a uczestnicy turnieju zbierali środki aby pomóc w zorganizowaniu wyjazdu najmłodszym podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych w Siedlcach.

Michal Spychala

Trener SKK Siedlce - Michał Spychała o meczu SKk- Znicz basket Pruszków

Michal Kadziola

Michał Kądzioła ?KPS Siedlce? po wygranym meczu ze Stalą Nysa

spotkanie w Sadownem

26 października w Szkole Podstawowej im. Czesława Wycecha w Sadownem w powiecie węgrowskim odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

swieto chleba

Różne rodzaje domowej roboty chleba, wędlin i innych przetworów można było zobaczyć a nawet skosztować podczas Święta Chleba, jakie 27 października odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Była to już 9 edycja tej szkolnej imprezy. Z organizatorami i uczestnikami Święta Chleba rozmawiała Natalia Bala-Gąsecka.