• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (25 sierpnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odniósł się do zarzutów Bronisława Broniewicza ze stowarzyszenia Biała Samorządowa o braku chęci współpracy i do raportu określającego miasto, jako zagrożonego marginalizacją i degradacją.

Marek Chcialowski

Rozmowa z Markiem Chciałowskim - starostą powiatu garwolińskiego

Bozena Kwiatkowska

Rozmowa z Bożeną Kwiatkowską - wójtem gminy Parysów

Stanislaw Kostyra

Gmina otrzymała z budżetu państwa 350 tys. zł, dołożyła podobną kwotę i rozpoczęły się prace wykończeniowe stołówki w szkole w Korytnicy, które do końca roku kalendarzowego powinny być zakończone. Jak zapewnia wójt gminy, szkoły są bardzo dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego.

Jaroslaw Sachajko

Poseł na Sejm z ramienia partii Kukiz '15 i jednocześnie przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko spotkał się z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego we wtorek 22 sierpnia. Mówił m.in. o konieczności budowy płotu na wschodniej granicy, blokującego migracje dzików. Wspominał także o problemie wyludniania się małych miast i miejscowości.

mieszkancy

Mieszkańcy ulicy Lipowej w Łukowie zwrócili się do nas z prośbą o interwencję. Od ponad tygodnia ich ulicę spowijają „egipskie ciemności”. Miejscy urzędnicy zaś rozkładają ręce i odsyłają ich do burmistrza.

Boguslaw Broniewicz

Lider stowarzyszenia Biała Samorządowa Bogusław Broniewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym (24 sierpnia) wydaniu audycji „O Tym Się Mówi”. W rozmowie z Radiem Podlasie padły odpowiedzi na pytania o rolę stowarzyszenia samorządowego na arenie politycznej, działalność bialskiej Rady Miasta i Prezydenta Dariusza Stefaniuka. Broniewicz odniósł się również do zarzutów, jakie pod adresem stowarzyszenia padły z ust posła Adama Abramowicza.

ROLNICY

Rosną straty w uprawach rolników. Z opublikowanego 18 sierpnia komunikatu resortu rolnictwa wynika, że przekroczyły one miliard złotych. Przyczyną tak dotkliwej redukcji plonów były silne gradobicia i przymrozki wiosną, a także ulewne deszcze latem. Największe straty dotyczą produkcji sadowniczej i ogrodniczej. W zależności od ostatecznej skali strat, resort rolnictwa będzie organizować pomoc producentom. Szkody szacuje jeszcze część komisji terenowych. Ostateczne szacunki mają spłynąć do resortu w ciągu najbliższych tygodni.

Jaroslaw Glowacki

Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie opowiadał o przygotowaniach do nowego roku szkolnego, miejskich inwestycjach i zbliżających się dniach miasta.