• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Sycharki nie rezygnuja

Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – to słowa, które są „siłą napędową” dla grupy osób tworzącej w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie Wspólnotę Sychar. To wspólnota trudnych małżeństw, w której poszukuje się odpowiedzi na bardzo trudne, życiowe pytania.

Staniaslaw Zmijan

Poseł Stanisław Żmijan (PO) był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym (11. września) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła obserwacji po zakończonym w Krynicy Forum Ekonomicznym, a także zapowiadanych na ten tydzień prezydenckich konsultacji w sprawie zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Uroczystosc

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie w gminie Górzno, jako trzecia w powiecie garwolińskim obchodziła jubileusz stu lat działalności. Z tej okazji 10 września odsłonięto obelisk poświęcony 100- leciu OSP, sztandar jednostki odznaczono Złotym Znakiem Związku OSP RP, a jednostkę uhonorowano Medalem Senatu RP i honorowym Medalem Pro Masovia. Strażakom zaś wręczono medale, statuetki i dyplomy.

ORANZERIA

Rzeźby łączące szkło i metal i relacje międzyludzkie przeniesione na papier. Galeria Oranżeria działająca przy Radzyńskim Ośrodku Kultury na dobre powraca z cyklem wystaw. W piątek 8 września odbył się wernisaż rysunku Doroty Kulickiej i szkła artystycznego Witolda Śliwińskiego.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 8 wrzesnia

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczął działalność. Powstał z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego. Nowa instytucja przejęła wszystkie zadania realizowane dotychczas przez ANR oraz część zadań będących do wczoraj w gestii ARR powiedział na konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Radoslaw Salata

W niedzielę 17 września w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona, pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego. Z tej okazji zostanie stworzony mural, upamiętniający postać.

Adam Domanski

Rozpoczęła się przebudowa alei Jana Pawła II w Parczewie. Roboty mają potrwać do końca października. Koszt inwestycji to około 900 tysięcy złotych. W kosztach partycypuje gmina i powiat.

TULILOW

NAGRODZENI UCZNIOWIE GMINY MIEDZYRZEC

Robert Matejek

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, radni Miasta Międzyrzec Podlaski podjęli uchwałę o zmianie nazwy ulicy Leona Kruczkowskiego na Mieczysława Kalenika - znanego aktora filmowego i teatralnego. Czternastu radnych głosowało „za”. Jeden radny, Przewodniczący Rady Miasta Robert Matejek był przeciwny zmianie nazwy ulicy.