Karol Tchorzewski

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Siedlec, Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zbliżających się wyborów samorządowych i pomysłów na przyszłość miasta.

uroczystosc

W uroczystość odpustową ku czci św. Onufrego i dniu dziękczynienia za 200 lat Diecezji Siedleckiej, w łaskarzewskiej parafii Podwyższenia Krzyża św. odsłonięty został i poświęcony Krzyż Jubileuszowy oraz tablica kamienna dedykowana jubileuszowi diecezji oraz 600-leciu miasta Łaskarzewa.

Zbigniew Gnat_Wieteska

Wielu pracujących w parafii Przemienienia Pańskiego księży wpływało na rozgrywające się na tej ziemi wydarzenia, które związane były z historią lokalnego kościoła, jak również ojczyzny. Przewodzili parafianom garwolińskim w trudnych latach „wielkiej wojny”, odradzania się polskiej państwowości, w okresie najazdu bolszewickiego czy II wojny światowej.

Arkadiusz Kasznia

Arkadiusz Kasznia, były poseł i były łukowski radny, zgłosił swoją chęć kandydowania na burmistrza Łukowa. Chce stanąć na czele komitetu, który mógłby pokonać obecną miejską koalicję. Proponuje innym potencjalnym kandydatom na to stanowisko rezygnację i wspólne stawienie czoła ekipie obecnie rządzącej w mieście.

Piotr Kazimierski

W gminie Drelów wydano zbiór spektakli opartych na historiach męczeństwa unitów. Książka zawiera 16 scenariuszy sztuk teatralnych i 2 rekonstrukcji, które wystawiane były przez drelowską społeczność. Publikacja nosi tytuł „Powtarzaj to dzieciom swoim”.

Ewa Strok

W gminie Drelów wydano zbiór spektakli opartych na historiach męczeństwa unitów. Książka zawiera 16 scenariuszy sztuk teatralnych i 2 rekonstrukcji, które wystawiane były przez drelowską społeczność. Publikacja nosi tytuł „Powtarzaj to dzieciom swoim”.

ks. Piotr Kroczek

Biskupi zebrani na trzydniowym 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim wysłuchali dziś, 7 czerwca informacji o dotychczasowej działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych. Pełniący tę funkcję ks. dr Piotr Kroczek powiedział Radiu Podlasie, że dane w Kościele katolickim od wieków są dobrze chronione. Jako przykład podał księgi parafialne czy metrykalne. Unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych i polska ustawa, w niewielkim stopniu dotyczą Kościołów i związków wyznaniowych. Prawa te szanują ich dotychczasowe systemy zbierania i ochrony danych.

marsz godnosci

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Edukacyjno-Wychowawczych, a także szkoły, przedszkola, motocykliści, policja, strażacy, kapłani i siostry zakonne wzięli udział w drugim Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu.

Janusz Koziol

Remonty ośrodków zdrowia, wymiana sprzętu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz przeniesienie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – to plany, które w najbliższym czasie zamierza zrealizować dyrekcja łukowskiego szpitala. Ponownie powraca też temat budowy lądowiska.