Elzbieta Zelazowska

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Elżbieta Żelazowska dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach

Marcin Sutryk

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Marcin Sutryk prezes Stowarzyszenia Descartes

Malgorzata Osinska

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Małgorzata Osińska Przewodnicząca Rady Gminy Suchożebry.

Tadeusz Mikulski

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego w Garwolinie dobiegła końca, a próba generalna zakończyła się sukcesem. - Myślę, że cel został osiągnięty, a to jest najważniejsze- powiedział burmistrz Tadeusz Mikulski. O próbie zbiornika i inwestycji, z burmistrzem Garwolina Tadeuszem Mikulskim rozmawia Waldemar Jaroń.

dr hab. Zbigniew Gnat- Wieteska

Na przestrzeni dziejów, w Garwolinie było siedem kościołów. Każdy z nich ma swoją ciekawą historię, bo zdarzały się pożary świątyń, wadliwe wykonanie robót i rozbiórka konstrukcji, a jedna z legend mówi o zapadniętym kościele. Było i tak, że państwo nałożyło na parafię sekwestr...

STULATEK

Setną rocznicę urodzin świętował Jan Głaszczka- najstarszy mężczyzna w Garwolinie. To piękny wiek, bogaty w wartości, bezcenne doświadczenia i mądrość życiową. Z życzeniami i prezentami do jubilata przybyli przedstawiciele samorządu miasta i KRUS, a poseł przesłał powinszowania.

Jak zaczynał sportową karierę Artur Boruc?

10 listopada ostatni mecz w narodowych barwach rozegra wychowanego Pogoni Siedlce Artur Boruc. Dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników, piłkarz jest uwielbiany przez kibiców. Jak zaczęła się jego sportowa kariera i czy od początku zapowiadał się na wybitnego zawodnika? M.in. o tym można dowiedzieć się słuchając rozmowy z Lechem Poduchem, który miał okazję pracować z Arturem Borucem kiedy ten zaczynał swoją piłkarską przygodę w Pogoni. Z Lechem Poduchem rozmawiał Kamil Skorupski:

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z bezpieczeństwem sanitarnym mieszkańców regionu, współpracą z Polskim Związkiem Łowieckim i walką z ASF.

Jerzy Jaron

Pieniądze z funduszu sołeckiego pomagają zrealizować wiele pomysłów, które mają na celu poprawę warunków życia mieszkańców. Decyzje o ich przeznaczeniu na realizację konkretnych przedsięwzięć mogą podejmować tylko i wyłącznie mieszkańcy sołectwa.