wspomnienie

66 kapłanów i wielu wiernych uczestniczyło we Mszy Świętej pogrzebowej śp. ks. kanonika Józefa Oleszczuka. Eucharystii w kościele Trójcy Świętej w Terespolu przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Katarzyna Sejbuk

8 lutego, czyli Tłusty Czwartek, to chyba najsłodszy dzień roku, a pączki smakują tego dnia najlepiej. Pani Katarzyna Sejbuk z Siemiatycz lubi gotować, piec i smażyć. Z przyjemnością gotuje dla rodziny, sąsiadów i znajomych. W jej rodzinnym domu pączki robiła babcia, potem mama, przepis przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów radnego Krzysztofa Tymoszuka odnośnie zadłużania powiatu. Jak powiedział, proponowana przez władze powiatu pożyczka w wysokości 10 milionów złotych spowoduje wzrost zadłużenia o około 6 milionów.

Marek Chcialowski

Posesja Powiatowego Urzędu Pracy została sprzedana w ub. roku, a miasto Garwolin odkupiło część budynku zajmowanego przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Co z innymi lokalami i budynkami zajmowanymi przed przeprowadzką do nowej siedziby przez wydziały i jednostki podległe?

Bartosz Leszczuk

Bartosz Leszczuk wykazywał się nieprzeciętną sprawnością i szybkością. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął 5 lat temu w Szkole Podstawowej w Huszlewie.

Harachwosty

2 lutego w Harachwostach koło Huszlewa została oficjalnie oddana do użytku zmodernizowana droga powiatowa na odcinku Mostów - Krzywośnity. Modernizacja 4 km odcinka drogi zamknęła się kwotą 5,5 miliona złotych.

biblioteka

Najmłodsi i najaktywniejsi czytelnicy zostali uhonorowani przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach.

ALBINA LUBIAN

Dwa sołectwa z gminy Pilawa otrzymają pomoc finansową w ramach pilotażowego programu samorządu Mazowsza pn. „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018. W miejscowości Wygoda wyposażony zostanie teren rekreacyjny, a zespół „Gocławianki” otrzyma stroje ludowe.

Anna Maria Siarkowska

Posłanka Partii Republikańskiej Anna Maria Siarkowska w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską a Izraelem. Gość audycji O Tym Się Mówi komentowała powody, dla których sytuacja w ostatnich dniach stała się zaogniona.