Miedzyrzec zaspiewal dla chorej Zuzi

Świąteczny koncert zatytułowany „W te święta cały Międzyrzec śpiewa razem” odbył się w sobotę, 28 grudnia. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MOK kolędy i świąteczne piosenki zaśpiewali – samorządowcy, dyrektorzy i nauczyciele i uczniowie zespołów placówek oświatowych, mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Kolędy zaśpiewali m.in. Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza miasta, Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski i Stanisław Żmijan.

Piotr Pludowski

W Zakładzie Gospodarki Lokalowej w Łukowie doszło do zwolnienia głównej księgowej. Jak informuje nas burmistrz Piotr Płudowski, powodem tego były wyniki kontroli przeprowadzonej przez biegłego rewidenta.

Mirosław Walicki

Prawdopodobnie na początku 2020 roku podpisana zostanie umowa pomiędzy wojewodą mazowieckim a powiatem garwolińskim- liderem przedsięwzięcia, na dofinansowanie przygotowania dokumentacji budowy przeprawy mostowej na Wiśle. Inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”, ale sto milionów chce dorzucić też samorząd województwa mazowieckiego.

ROCKOWE KOLEDY

27 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się świąteczny koncert.

Lukasz Bogusz

W mijającym roku samorząd Żelechowa pozyskał na realizację zaplanowanych zadań niemal1,7 mln zł środków zewnętrznych. Dzięki między innymi temu za ponad 2,8 mln zł przebudowano 12 odcinków dróg gminnych i ulic o łącznej długości 8,5 km. Zrealizowano też wiele innych zadań inwestycyjnych, które służą mieszkańcom miasta i gminy. Więcej o zrealizowanych w tym roku inwestycjach, Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrzem Żelechowa Łukaszem Boguszem.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa zakupił nowy samochód do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Będą nim dowożeni uczniowie z niepełnosprawnościami do placówek szkolnych w Garwolinie, Otwocku, Przyłęku i Trzciance. 20- osobowy Mercedes- Benz Sprinter kosztował 299 tys. zł.

spotkanie przedswiateczne

Blisko 250 osób mieszkańców gminy Komarówka Podlaska przybyło 22 grudnia na gminno-parafialne spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w hali sportowej szkoły podstawowej.

Biskup Piotr Sawczuk

Biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.

Biskup Kazimierz Gurda

Biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.