Wieslaw Gaska

Maria Perek

Miasto Garwolin korzysta z różnych form pozyskiwania funduszy zewnętrznych na zadania inwestycyjne, które realizowane są sukcesywnie w ciągu roku. Jeszcze w 2017 roku planowane jest wybudowanie nawierzchni dwóch dróg do pól, o łącznej długości ponad 1300 metrów bieżących i ścieżki edukacyjno- przyrodniczej.

budzet

Zakończyła się analiza formalna projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Radzyniu Podlaskim. Z trzech pomysłów, do etapu finalnego głosowania przeszły dwa. Pierwszy z nich to budowa brakującej części ulicy Podlaskiej. Chodzi o odcinek o długości 80 m. pomiędzy cmentarzem parafialnym a jedną z posesji. Drugi projekt to Zalew OdNowa”. W planie znalazło zagospodarowanie przestrzeni nad zalewem radzyńskim na miejsce spotkań i rekreacji.

Krzysztof Michalkiewicz

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konsultacji rządowego programu Za Życiem i poszczególnych jego elementów – przede wszystkim skierowanych na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Janusz Szewczak

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła niedawnego otwarcia w Białej Podlaskiej centrali Inspekcji Transportu Drogowego, a także, między innymi, reparacji wojennych ze strony Niemiec.

Kolumbijczycy w Gorznie

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Kolumbii, z I sekretarzem ambasady tego kraju w Polsce, gościła 20 września w Górznie. Celem wizyty było pokazanie młodym ludziom z obszarów Kolumbii dotkniętych konfliktem zbrojnym alternatywnego stylu życia. W Górznie między innymi zwiedzili nowoczesne obiekty sportowe i szkołę oraz rozegrali mecz w piłkę nożną.

podroznik Tomasz Michniewicz

W poniedziałek, 18 września do Radzynia Podlaskiego zawitał Tomasz Michniewicz - podróżnik, fotograf i reportażysta. Odsłonił swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Później, o 18.00 wystąpił z prelekcją „Świat równoległy” w I Liceum Ogólnokształcącym.

badanie

17 września mieszkańcy gminy Garwolin i Górzno mogli bezpłatnie przebadać słuch. Przed urzędami gmin, przez pięć godzin parkował specjalistyczny samochód wyposażony w pełnoprofilowy gabinet otolaryngologiczny i kabinę do przesiewowych badań słuchu.

audycja rolnicza

Producenci rolni, którzy w latach 2015-2018 przez co najmniej rok utrzymywali świnie w gospodarstwach położonych na obszarze powiatów, w których wystąpił afrykański pomór świń. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 50% wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.