KOLYSANKA

W tegorocznej edycji konkursu zadanie postawione uczestnikom okazało się zbyt trudne. Podstawowa kategoria konkursowa, czyli skomponowanie muzyki i wykonanie utworu z wykorzystaniem podanego tekstu kolędy radiowej nie została spełniona przez żadnego ze zgłoszonych uczestników konkursu. Każdy z kilkunastu nadesłanych utworów był w pełni dziełem autorskim uczestnika lub grupy uczestników, a więc też nie mieścił się w kategorii wykonania mało znanej istniejącej już kolędy. W tej sytuacji Komisja Konkursowa postanowiła przyznać jedynie wyróżnienie. Otrzymuje je Janusz Eleryk za utwór"Kołysanka".

Krzysztof Warda

Wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział niewielkie zmiany w objętym przez siebie Urzędzie Gminy. Gość audycji O Tym Się Mówi zapewnił, że nie planuje rewolucji, ale usprawnienie pracy podległych mu instytucji.

Mariusz Osiak

W Łukowie i w Gołaszynie odbyły się spotkania informacyjno – konsultacyjne w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 63. Mieszkańcy mogli osobiście obejrzeć projekt, który opracowano na zlecenie inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie. Do końca grudnia mieszkańcy mają czas na zgłaszanie uwag do projektu.

Piotr Pludowski

Za nami sesja Rady Miasta Łukowa, na której radni zdecydowali o tym jakie będą przyszłoroczne wpływy i wydatki. Przyjęto budżet z dwiema autopoprawkami burmistrza oraz z czterema wnioskami, które już na sesji zgłosił jeden z radnych. „Za” zagłosowało 19 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

pomnik

18 grudnia w podmiędzyrzeckiej wsi Misie, z okazji stulecia szkoły został odsłonięty Pomnik Wdzięczności na stulecie Niepodległości.

Starostwo_Powiatowe_Garwolin_BN2018

Życzenia bożonarodzeniowe

Gala Kultury

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim.

mlodzi liderzy

W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się szkolny konkurs „Talent Mam”. To, co wyróżnia go spośród innych szkolnych konkursów jest to, że jest on jednocześnie imprezą podsumowującą roczne działania Młodych Liderów Kościuszki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w audycji O Tym Się Mówi komentowała propozycje podatkowe zgłoszone ostatnio przez Platformę Obywatelską, mówiła o zadaniach stojących przez Ministrem Energii i pomysłach na wolne dni w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia i Wielki Piątek. Odniosła się również do pierwszych działań samorządów w naszym regionie.