skarbnik

Od 2 października skarbnikiem gminy Międzyrzec Podlaski jest Ewa Miłosz Tusz. Ewa Miłosz Tusz jest pracownikiem Urzędu Gminy Międzyrzec od 2007 roku.

ks. bp. Piotr Sawczuk

Zwieńczeniem obchodów Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, było wmurowanie tablicy węgielnej pod powstający kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

Rocznica Akcji Mitropa

W niedzielę 1 października w Szaniawach odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne w 71. rocznicę Akcji Mitropa. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w miejscowym Kościele parafialnym.

ziemniak

W Olszewnicy w powiecie radzyńskim pobito rekord w największej ilości osób jednocześnie jedzących placki ziemniaczane. Udana próba odbyła się w sobotę 30 września podczas Spotkania z Folklorem w gminie Borki.

GOLABKI

Szkoła w Gołąbkach obchodzi w tym roku trzy ważne rocznice: 100-lecie powstania szkoły, 50-lecie budowy obecnego budynku oraz 20-lecie nadania imienia. Obchody tych trzech jubileuszy odbyły się w sobotę, 30 września. POSŁUCHAJ RELACJI

Dariusz Lobejko

Gmina Jabłoń planuje ocieplić wszystkie budynki szkół i urzędu gminy. Został już ogłoszony przetarg na termomodernizację. Władze gminy liczą na szybkie, bo dwutygodniowe wyłonienie wykonawcy, by pozyskać zewnętrzne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak był gościem pierwszego w październiku wydania audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmówca Marcina Jabłkowskiego odpowiadał na pytania związane z budową drogi Kownatki – Leśniczówka, pomysłami do realizacji w przyszłym roku budżetowym, a także o marzeniach powiększenia zalewu Zimna Woda.

Dariusz Szustek

Zaraz po tym, jak władze Łukowa ogłosiły, że przystępują do rewitalizacji zalewu Zimna Woda, zaczęto też mówić o możliwości sprzedaży działek rekreacyjnych. Przetarg miał odbyć się jesienią tego roku. Ale jak się okazuje, zostanie on przeprowadzony dopiero w przyszłym roku.

ZAWODY

29 najlepszych zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu garwolińskiego wzięło udział w VII Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, które rozgrywano na murawie boiska sportowego w Pilawie. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z Miętnego w gminie Garwolin.