studniowka

27 stycznia tradycyjnym "polonezem" rozpoczął się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Komarówce Podlaskiej. Bal otworzyła dyrektor szkoły Bożena Kuzawińska.

Marcin Duszek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie opowiadał o swojej ostatniej wizycie w Stanach Zjednoczonych i spotkaniach z mieszkającą tam Polonią. W programie padły także odpowiedzi na pytania o sprawy ściśle związane z naszym regionem – jak rewitalizacja Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Waldemar Jaron

Ponad 300 osób wzięło udział w otwarciu nowej siedziby władz powiatu garwolińskiego. Rozmach tej największej i najdroższej inwestycji budził zrozumiały podziw, a łączny koszt przedsięwzięcia, razem z umeblowaniem i instalacją infrastruktury teleinformatycznej, zamknął się kwotą ponad 28 mln zł.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 26 stycznia

Rozpoczął się trzeci rok wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki powiedział na konferencji prasowej, ze jest to rok decydujący. Ryszard Zarudzki przedstawił harmonogram wdrażania poszczególnych działań PROW w roku 2018. Wiceminister Ryszard Zarudzki powiedział na konferencji prasowej, że w lutym ruszy nabór na modernizację gospodarstw, zaś w marcu na restrukturyzacje małych gospodarstw. Tegoroczne procedury naborów zostały uproszczone. Jeśli chodzi o restrukturyzację małych gospodarstw, rozszerzono katalog beneficjentów o rolników i małżonków rolników, skrócono dwukrotnie okres ubezpieczenia w KRUS oraz zrezygnowano z kryterium wyboru w zakresie kwalifikacji rolniczych.

Malowana Zima Rodzinnie w Hadynowie

Po raz pierwszy i jako jedyna placówka w woj. mazowieckim Biblioteka w Olszance wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury z Warszawy zorganizowała w okresie Ferii zimowych od 18 do 24 stycznia, warsztaty plastyczne „Malowana Zima Rodzinnie”. Koordynatorem tego projektu jest Paulina Czajor z MIK.

opinie

W powiecie łukowskim zaczynają się ferie zimowe, ale uczniowie z IV LO zamierzają je spędzić w szkole, na dodatkowych zajęciach, aby przygotować się do matury. To była ich propozycja, na którą zgodzili się nauczyciele. I jak się okazuje, wywołało to lawinę komentarzy na naszym portalu. Komentujący oburzają się, że nauczyciele będą pracować podczas urlopu, i to pracować za darmo.

ZBIGNIEW KOT

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszono tematy tegorocznego budżetu, remontu kina „Sława” i wyzwań stojących przed samorządem w roku 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

PAWEL KULICKI

Zagrożenia związane z sezonem grzewczym – to temat, który 25 stycznia był omawiany na antenie Katolickiego Radia Podlasie. W studiu radiowym gościli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach

KONFERENCJA

Rok 2017 był- według wielu Polaków- najlepszym po przełomowym 1989 roku, a w powiecie garwolińskim inwestycje infrastrukturalne ruszyły szerokim frontem. Mówiono o tym i planach na najbliższy czas, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez parlamentarzystów ziemi garwolińskiej. Padły też dosyć interesujące sformułowania dotyczące wyborów samorzadowych.