Miroslaw Pliszka

W sobotę, 7 kwietnia DK nr 62 na odcinku przebiegającym w mieście Łochów została na kilka godzin zablokowana. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK 62 . Więcej o proteście opowiedział nam przewodniczący akcji protestacyjnej w Łochowie Mirosław Pliszka – mieszkaniec Łochowa.

Korniczanie

Cztery lata temu w Starej Kornicy powstał zespół Korniczanie. Zespół śpiewa nie tylko piosenki ludowe. W swoim repertuarze ma piosenki biesiadne, religijne i okolicznościowe. Zespół Korniczanie powstał z inicjatywy Romualdy Tarasiuk.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Rolnicy, którzy mają trudnosci z uregulowaniem zobowiązan otrzymają wsparcie. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel poinformował na konferencji prasowej, że na wniosek organizacji rolniczych i rolników, przez ostatnie pół roku w resorcie pracowano nad projektem ustawy pozwalającej na udzielenie pomocy takim rolnikom. ,,Oczekiwana przez rolników ustawa powinna być uchwalona w czerwcu bieżącego roku” – powiedział minister Krzysztof Jurgiel.

Zbigniew Gnat-Wieteska

Garwoliński dekanat powstał 415 lat temu i jest młodszy tylko o 64 lata od powiatu garwolińskiego. Na początku w skład dekanatu wchodziły 22 parafie i obejmował bardzo duży teren, aż po Warszawę. Na przestrzeni lat był coraz mniejszy i obecnie w jego skład wchodzi 11 parafii.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice w audycji O Tym Się Mówi komentował ostatnią burzliwą sesję rady samorządu i odwołanie swojego zastępcy. Gość Marcina Jabłkowskiego tłumaczył swoje zastrzeżenia wobec Włodzimierza Nowotniaka.

Krecik

Miejskie Przedszkole nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach jako jedyne w powiecie siedleckim zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Krecik poznaje Polskę". W ramach programu, maskotka słynnego bajkowego krecika podróżuje po całej Polsce, odwiedzając przedszkola, by wraz z dziećmi poznać najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę krecik zaczął we wrześniu w Częstochowie. W kwietniu zawitał natomiast do przedszkola nr 21 w Siedlcach.

KS.D.SALASINSKI

Dziś, w piątek 6 kwietnia rozpoczyna się w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie Triduum Świętości Życia. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszają Wspólnota Domowego Kościoła wraz z księdzem moderatorem Danielem Sałasińskim.

RYSZARD WALACHOWSKI

ŁKS Orlęta Łuków ponownie nie mają prezesa. Po niespełna dwóch tygodniach od wyboru na to stanowisko, Ryszard Wałachowski złożył rezygnację. W poniedziałek ma odbyć się posiedzenie komisji rewizyjnej. Niewykluczone, że zostanie zwołane kolejne nadzwyczajne walne. Czy będzie nowy prezes? Czy może kurator?

konkurs

Gminny konkurs kulinarny pod hasłem „Makaron w roli głównej” odbył się 5 kwietnia w Starej Kornicy. Na konkurs zgłoszonych zostało 10 potraw.