Grupa 9B

11 sierpnia po południu w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z grupy 9B, czyli z dekanatu łaskarzewskiego. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: Ewa Rękawek, ks. Piotr Osiński , Kasia Kołyska, Damian Parzyszek, Iwona Parzyszek i Wojtek Parzyszek.

Grupa 14 A

Zabieramy teraz państwa na pole namiotowe do Eustachowa. To tam, w sobotnie popołudnie dotarła grupa 14A z dekanatu łukowskiego I. Zaprosili nas do siebie, i opowiedzieli jak wygląda ich pielgrzymowanie. Grupa 14A liczy ponad 140 osób. Jej przewodnikiem jest ksiądz Dariusz Czajka. Pomocą w tym roku księdzu przewodnikowi służy ksiądz Szczepan Litwiniuk z parafii NMP Matki Kościoła

Grupa 12

11 sierpnia o poranku gośćmi plenerowego Studia Pielgrzyma na antenie Katolickiego Radia Podlasie byli pątnicy z grupy 12 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na jasną Górę. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Marcin Komaszyński, Asia, Jerzy i Natalka.

pozdrowienia

Przenosimy się teraz na pielgrzymi szlak. Wczoraj wieczorem, kiedy pielgrzymi nocowali w Kostomłotach, odwiedziliśmy z naszym mikrofonem pole namiotowe grupy 9A z dekanatu żelechowskiego. I mamy teraz dla wszystkich, którzy z tą grupą nie wybrali się w drogę, moc pozdrowień.

Patnicy z Miedzyrzeca

Brat Jerzy oraz siostra Antonina i siostra Jolanta to pielgrzymi, z którymi spotkaliśmy się na jednym z postojów. Pielgrzymują w grupie 12, która wyruszyła z Międzyrzeca Podlaskiego. Brat Jerzy jest na pielgrzymce po raz drugi. Siostra Antonina po raz 12, a siostra Jolanta po raz 30.

Lukasz Bogusz

W gminie Żelechów nie ma inwestycyjnych wakacji, a zaplanowane roboty idą zgodnie z harmonogramem. Naprawiane są kolejne odcinki dróg, budowana sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wymieniane oświetlenie. Trwa remont w przedszkolu, by zwiększyć liczbę miejsc dla najmłodszych i wiele innych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrzem Żelechowa Łukaszem Boguszem.

ks. Piotr Grzebisz

8 sierpnia na pielgrzymce, Eucharystiom przewodniczą księża neoprezbiterzy. Na 39 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę posługuje dwóch kapłanów, którzy w tym roku przyjęli święcenia kapłańskie. Na poranne Msze Święte przyjechali też kapłani, którzy wcześniej posługiwali na pielgrzymce.

portret

Towarzysząc pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, rozmawiamy z nimi i pytamy o to, dlaczego decydują się podjąć to wyzwanie. Na postoju w Iłży, zapytaliśmy o to spotkanych tam braci z kolumny bialskiej. Swoimi świadectwami pielgrzymowania dzielę się z nami brat Kazimierz, dwóch braci Andrzejów i brat Zbyszek.

Mirosław Walicki

Blisko 22 mln złotych przeznaczy w tym roku powiat garwoliński na naprawę dróg powiatowych i mostów. Będzie to możliwe dzięki dobrej współpracy z gminami i dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.