DARIUSZ SZYCHTA

Zatrzymaj się, rozejrzyj i idź dalej – to przesłanie dla ojców, które będzie punktem wyjścia dla uczestników kolejnej edycji warsztatów organizowanych w Łukowie przez inicjatywę Tato.Net. Warsztaty ruszają dziś, 17 listopada o godzinie 18.00. Jeszcze można się zapisać.

Siemiatycze: wolontariusze pomagają bezdomnym zwierzakom

Kiedy bezpański pies, czy kot potrzebuje pomocy do akcji bez wahania wkraczają wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”. Jednym z głównych działań stowarzyszenia jest szukanie nowych opiekunów dla porzuconych zwierząt.

Janusz Koziol

Goszczący dziś, 18 listopada na naszej antenie starosta łukowski Janusz Kozioł poinformował o przygotowaniach Zarządu Powiatu do ogłoszenia konkursu na dyrektora łukowskiego szpitala. Jak mówił, już w przyszłym tygodniu ma zostać zwołana Rada Społeczna, która wskaże swojego przedstawiciela do komisji konkursowej. Następnie swoich kandydatów przedstawi Zarząd Powiatu.

Cezary Tudek

Wojewoda mazowiecki nakazał zdekomunizowanie ulicy II Armii Wojska Polskiego w Garwolinie, ale nie narzucił nowej nazwy. Niemal w tym samym czasie grupa radnych wystąpiła z inicjatywą uchwałodawczą, by ulicę II Armii Wojska Polskiego zmienić na ulicę Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Wyprawa do schroniska

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie odwiedziły schronisko Happy Dog w Sobolewie. Były tam w czwartek, 16 listopada. Pojechały, aby zwieść karmę, którą razem ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami zbierały przez ostatni miesiąc.

Sylwester Dyminski

W gminie Maciejowice wiele inwestują w infrastrukturę liniową, odkładając w czasie budowę siedziby władz samorządowych czy oczyszczalni ścieków. Problemem są jak zwykle pieniądze, których z przyczyn obiektywnych nie zawsze można pozyskać. Ma się to zmienić, i prawdopodobnie jedna z dużych inwestycji powinna w niedługiej perspektywie ruszyć.

HPV

Samorząd miasta Siedlce sfinansuje program szczepień dla dziewczynek i chłopców z roczników 2005 i 2006 przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). 15 listopada w urzędzie miasta odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie dla rodziców.

archiwum

10 radnych za, 2 przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski radni zdecydowali, że Archiwum Państwowe po siedmiu latach wróci do Pałacu. Instytucja zajmie powierzchnię obejmującą prawie osiemset metrów kwadratowych w Pałacu Potockich. Jak zapewnia burmistrz, Skarb Państwa sfinansuje remont, a koszty odnowy miasto zaliczy na poczet czynszu.

patron

W Górznie uroczyście obchodzono 20. rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Władysława Jóźwickiego- miejscowego bohatera II wojny światowej, młodego człowieka, zamordowanego przez hitlerowców. Była to lekcja historii i patriotyzmu, które w tej gminie są szczególnie pielęgnowane.