DYREKCJA ZSS

87 osób przystąpiło dziś, 7 maja do egzaminu maturalnego z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu był wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.

Anna Sochacka

Wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do ostatniego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego, w którym miasto zajęło odległe miejsce. W rankingu wzięto m.in. udział dochodów własnych w dochodach ogółem, stosunek nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń, relację zobowiązań do dochodów ogółem i udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

uroczystosc

77 pocztów sztantarowych i około 700 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w wyjątkowych uroczystościach, które 6 maja miały miejsce na terenie góreckiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia odsłonięto jedyny w powiecie pomnik poświęcony strażakom z całego powiatu garwolińskiego.

Sylwester Muszynski

W najbliższy poniedziałek 7 maja ruszają zapisy na III Pieszy Rajd Śladami kapitana „Ostoi”. Organizatorzy zachęcają do udziału w tym dwudniowym wydarzeniu i zapewniają moc atrakcji, w tym m.in. spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z praktyk zazielenienia − dywersyfikacji upraw.

Anna Przybysz

Parafia św. Jana Chrzciciela w Górznie ma już 533 lata i jest jedną ze starszych w dekanacie garwolińskim. Wielokrotnie zmieniała swoją przynależność w ramach kościelnych struktur administracyjnych, a od 100 lat jest w diecezji siedleckiej. O historii parafii opowiada Anna Przybysz, nauczycielka i parafianka.

uczniowie

Matury 2018 oficjalnie rozpoczęte. Dziś, 4 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Katolickie Radio Podlasie towarzyszyło maturzystom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, których po zakończonym egzaminie zapytaliśmy o ich wrażenia.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z uchwalaniem planu zagospodarowania przestrzennego samorządu. Tłumaczył, że mimo wielu starań, nie wszystkie postulaty mieszkańców da się spełnić. Zwrócił również uwagę na zapóźnienia przy tych pracach, które obecnie skutkują wieloma nieporozumieniami.

matury

Dziś 4 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu – matury. Jedno z liceów w naszym regionie, a konkretnie I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odwiedziło dziś z tej okazji Katolickie Radio Podlasie. Przy budynku liceum można spotkać radiowy wóz transmisyjny. Natalia Bala - Gąsecka sprawdza jak przebiega matura i jakie nastroje panują wśród uczniów i nauczycieli.