I LOSOWANIE

15 grudnia na antenie Katolickiego Radia Podlasie rozlosowaliśmy nagrody wśród głosujących I turze w plebiscycie TOP Regionu 2017. Losowania dokonał Sekretarz Redakcji Katolickiego Radia Podlasie ks. Dariusz Denisiuk. Program poprowadziła Szefowa Anteny KRP Monika Sadowska.

Brzoska

Leśnicy ustalili, że bohater powstania styczniowego, ksiądz Stanisław Brzóska, ukrywał się na terenie leśnictwa Brzozowica w powiecie radzyńskim. Po powstaniu styczniowym kapłan ukrywał się między innymi w gajówce, oddalonej o dwa kilometry od zabudowań. Trwa dokumentacja, którą zajmuje się Muzeum Regionalne w Łukowie.

Jaroslaw Glowacki

Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (15. grudnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. W rozmowie padły odpowiedzi na pytania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, finansowaniem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce i czystością powietrza w mieście.

zwierzak

Dzieci często marzą o zwierzętach i proszą o pieska, czy kotka pod choinkę. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psiemiatycze” przypominają w tym przedświątecznym czasie, byśmy dobrze zastanowili się, zanim zdecydujemy się podarować komuś zwierzątko. O przemyślanym podarowywaniu sobie zwierząt z wolontariuszami, którzy na co dzień opiekują się bezpańskimi zwierzętami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Albina Lubian

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, na wniosek mieszkańców władze Pilawy zdekomunizowały nazwę ulicy 22 lipca. Od 6 grudnia, zamiast ulicy „22 lipca” nazywa się ona... „22 lipca”. Uzasadnienie sporządzone przez pilawskich radnych spodobało się prezesowi IPN, a wojewoda mazowiecki uznał, że nowa nazwa ulicy nie narusza przepisów prawa. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrz miasta i gminy Albiną Łubian.

OSP

Mijający rok jest rokiem wielu strażackich jubileuszy. Stulecie istnienia obchodziła OSP Wodynie. Najstarszym strażakiem jest Ryszard Kulicki - jej honorowy naczelnik, który służy już 70 lat. Jego syn - Paweł jest obecnym naczelnikiem OSP i strażakiem zawodowym. Z oboma - Ryszardem i Pawłem Kulickimi o bogatej historii OSP w Wodyniach i strażackiej służbie rozmawiał Andrzej Ilczuk.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Chabarski był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi i rolą opozycji.

gala

Gmina Garwolin wspólnie z firmą Budimex zorganizowała galę, która miała szeroki wymiar edukacyjny, promując wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. W programie wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci ze szkół prowadzonych przez gminę.

Wieslaw Gaska

Firma z Lubartowa wygrała postępowanie przetargowe na budowę 50 kilometrów kanalizacji sanitarnej w gminie Borowie, ale była kompletnie nieprzygotowana do realizacji dużej, wieloletniej inwestycji, której wartość kosztorysowa opiewała na około 9 mln zł. Roboty posuwały się do przodu w ślimaczym tempie, a monity inwestora nie odnosiły skutku.