przeprawa mostowa

Andrzej Duda poinformował na konferencji w Wilczkowicach Górnych, że powstanie przeprawa mostowa na Wiśle, która połączy powiaty garwoliński z kozienickim. Przeprawa, oczekiwana ponad osiemdziesiąt lat poprawi jakość życia mieszkańców i ułatwi prowadzenie biznesów po obu stronach rzeki. Tego dnia podpisano też umowę o dofinansowaniu przez państwo dokumentacji budowy mostu.

Ks Tomasz Koprianiuk

Ks. Tomasz Koprianiuk, wikariusz parafii katedralnej podkreśla, że ks. Piotr zmarł w nieprzypadkowym dniu.

Ks Marek Weresa

ks. Marek Weresa, asystent kościelny Echa Katolickiego

Artur Skora

Koronawirusa potwierdzono u pacjenta węgrowskiego szpitala, który wcześniej przez trzy dni był hospitalizowany na oddziale dziecięcym. Jak udało się nam ustalić to 13-miesięczne dziecko z terenu powiatu węgrowskiego. Jak mówi dyrektor placówki - niewykluczone, że oddział na jakiś czas zostanie zamknięty.

Czy powstanie ferma w Klimach

Duża ferma drobiu ma powstać w małej wsi - w Klimach koło Olszanki. To 24 kurniki wraz ze spalarnią martwych kurcząt. Gigantyczna ferma drobiu planowana jest około 1 km od zabudowań. Inwestorem jest mieszkaniec Klim. Inwestycja spotkała się z wielkim sprzeciwem mieszkańców wsi Klimy, Dawidy, Bejdy i Szydłówka.

Jerzy Jaron

Pomnik poświęcony św. Janowi Pawłowi II uroczyście poświęcono w Miastkowie Kościelnym. Uroczystości wpisują się w obchody setnej rocznicy urodzin papieża Polaka i są zwieńczeniem działań podejmowanych dla uczczenia osoby świętego Jana Pawła II.

ks. Marek Andrzejuk

„ Miłość do ludzi i do sportu, to wyróżniało Piotrka” - wspomina śp. ks. Piotra Wojdata kolega kursowy ks. Marek Andrzejuk.

ks. Dariusz Ostalowski

Po długiej chorobie, w piątek 5 czerwca odszedł do Pana ks. kan. Piotr Wojdat. Kapłan miał 47 lat. Był Prezesem Podlaskiej Oficyny Wydawniczej wydającej Echo Katolickie. W latach 2002 -2016 kierował Pieszą Pielgrzymką Podlaską na Jasną Górę. Był dyrektorem Domu Księży Emerytów. W latach 2004 - 2009, ks. Piotr Wojdat sprawował funkcję dyrektora administracyjnego Katolickiego Radia Podlasie.„Piotr był zawsze uśmiechnięty i życzliwy, a to przekładało się na duszpasterstwo” - wspomina śp. ks. Piotra Wojdata, kolega kursowy ks. Dariusz Ostałowski.

ks. Paweł Bielecki

Po długiej chorobie, w piątek 5 czerwca odszedł do Pana ks. kan. Piotr Wojdat. Kapłan miał 47 lat. Był Prezesem Podlaskiej Oficyny Wydawniczej wydającej Echo Katolickie. W latach 2002 -2016 kierował Pieszą Pielgrzymką Podlaską na Jasną Górę. Był dyrektorem Domu Księży Emerytów. W latach 2004 - 2009, ks. Piotr Wojdat sprawował funkcję dyrektora administracyjnego Katolickiego Radia Podlasie. Księdza Piotra wspominał na antenie Radia także ks. Paweł Bielecki.