• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

ks Jacek Sereda

Zmarłego we wtorek ks. prałata Konstantego Kusyka wspominał na antenie Radia Podlasie ks. kan. Jacek Sereda, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Siedleckiej. Posłuchaj

ks. Slawomir Kapitan

Zmarłego we wtorek Ś.p. ks. prałata Konstantego Kusyka wspominali na antenie Radia: ks. Sławomir Kapitan - proboszcz parafii p.w. Św. Zygmunta w Łosicach, Diecezjalny Duszpasterz Pracodawców i Przedsiębiorców oraz ks. Jacek Sereda - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Siedleckiej. Ks. kan. Sławomir Kapitan, wspomina zmarłego kapłana jako niezwykłego wykładowcę.

WANDALIZM

Jeszcze nie plaga, ale coraz częściej zdarzają się w mieście i gminie Żelechów przypadki wandalizmu i zanieczyszczania przestrzeni publicznej nieczystościami komunalnymi. Ostatnio nawet z kwietników w centrum miasta zniknęły kwiaty, które zamiast ulic, zdobią teraz prywatne posesje.

Zbigniew Klusek

Przewodniczący Rady Gminy Stoczek w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował ostatnie działania wójta gminy, który, jego zdaniem, nie liczy się ze zdaniem radnych. Nawiązał do wypowiedzi niektórych osób w mediach społecznościowych, w których padały zarzuty o blokowanie inwestycji gminnych.

WYROZNIENIE

Miasto Garwolin znalazło się w gronie najdynamiczniej rozwijających się miejscowości na Mazowszu w kategorii gmin miejskich. Wręczenie dyplomów najlepiej rozwiniętym i najbardziej gospodarnym samorządom miało miejsce podczas konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju społeczno- gospodarczego jednostek samorządu terytorialnego zorganizowanej w Warszawie przez urząd marszałkowski.

Marek Chcialowski

Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej to kilkadziesiąt hektarów atrakcyjnie położonych i uzbrojonych terenów przeznaczonych na działalność gospodarczą. Z rożnych przyczyn, przez kilka ostatnich lat miasto Garwolin nie zmieniało zapisów planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta, co po części utrudniało sprzedaż niektórych działek. W ostatnim czasie sytuacja się zmieniła i radni miejscy pochylili się nad zmianą planów.

Olszanka - uroczystosci

W poniedziałek 14 maja, już po raz dziesiąty odbyły się w Olszance uroczystości związane z nadaniem imienia Unitów Podlaskich Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Hadynowie. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Dariusz Szustek

Każdy samorząd musi na nowo ustalić zasady sprzedaży alkoholu. Wynika to z zapisów znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nowy projekt uchwały przygotowano właśnie w łukowskim magistracie. Zakłada on m.in. wzrost liczby punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu z 22 na 30.

Sylwester Dyminski

Chociaż nie jest jeszcze czas, lecz kampania wyborcza w powiecie garwolińskim powoli rozkręca się, a najbardziej widać to na przykładzie gminie Maciejowice. Emocje niektórych uczestników tej gry sprawiają sporo niepotrzebnego zamieszania, co niezbyt dobrze wróży.