Bozena Kwiatkowska

Na oświatowej mapie gminy Parysów powstała nowa placówka, którą jest punkt przedszkolny w Woli Starogrodzkiej. Oficjalne otwarcie przedszkola miało miejsce podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Tym samym wszystkie dzieci objęte obowiązkiem wychowania przedszkolnego mają zapewnione miejsca w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę.

Nadzor budowlany

Starosta radzyński Lucjan Kotwica w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował sytuację w szkole podstawowej w Branicy Radzyńskiej. O sprawie mówiliśmy ostatnio na antenie radia i pisaliśmy w portalu podlasie24.pl

KAMPANIA

Starosta radzyński Lucjan Kotwica w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim potwierdził zamiar startu w wyborach burmistrza Radzynia Podlaskiego. Gość audycji O Tym Się Mówi wyjaśniał powody zmiany swojej decyzji sprzed kilku miesięcy.

Piotr Pludowski

Kandydat na burmistrza Łukowa Piotr Płudowski zapowiedział, że zamierza po wygranych wyborach utworzyć w Łukowie miejską komunikację. Miałoby to kosztować budżet miasta około milion złotych rocznie.

Ireneusz Tomczak

Trwają prace nad regionalnym odpowiednikiem Centrum Kopernika. W Borkach koło Radzynia w zabytkowym, dziewiętnastowiecznym pałacu powstaje Multimedialny Park Nauki. Będzie poligon wiedzy, kino sferyczne i laboratorium, a także współpraca z przedsiębiorcami. Pierwsze efekty już widać, na kolejne trzeba będzie poczekać. Inwestorzy mają bowiem kłopoty z wyłonieniem wykonawcy robót.

Slawomir Sosnowski

Kolejny raz duże pieniądze ominą radzyński Pałac Potockich. Miasto Radzyń Podlaski ubiegało się o unijne środki na rewitalizację obiektu. Wniosek opiewał na 10 milionów złotych. Dziś, 5 września marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podczas konferencji prasowej poinformował, że kolejny raz dotacji nie będzie. Miasto złożyło błędny wniosek, a wezwane do uzupełnienia dokumentacji, tego nie zrobiło, dlatego projekt został odrzucony ze względów formalnych.

Protest

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował zapowiedź strajku w łukowskim szpitalu powiatowym. Gość Marcina Jabłkowskiego odniósł się do wystąpienia przewodniczącej związku zawodowego pielęgniarek – Bernardy Machniak.

Mikulski, Swieczak

Jeszcze w tym miesiącu oficjalne oddanie do użytku kilku dużych inwestycji, remonty ulic, kolejna strefa aktywności mieszkańców, zagospodarowanie terenów nad rzeką Wilgą, wdrażanie projektów edukacyjnych. To tylko niektóre przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji na zakończenie kadencji burmistrza Tadeusza Mikulskiego i efektownego rozpoczęcia pracy na stanowisku wiceburmistrz miasta przez Marzenę Świeczak.

kandydat

Urzędujący burmistrz Łukowa w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim zdradził swoje samorządowe plany na najbliższy czas. Dariusz Szustek zadeklarował między innymi oficjalnie swój start w jesiennych wyborach.