Projekt

Garwolińskie Stowarzyszenie Calos Cagathos realizuje projekt „Pokolenia”, którego celem jest stworzenie spektaklu opowiadającego o problemach pokoleń, w którym występują przedstawiciele różnych grup wiekowych. Zwieńczeniem pracy 23 - osobowej grupy ludzi będzie spektakl wystawiony 15 grudnia na scenie Centrum Sportu i Kultury.

Lukasz Bogusz

W Żelechowie odbyła się uroczystość oddania do użytku i poświęcenia garaży OSP po przeprowadzonej modernizacji wraz z przekazaniem sprzętu strażackiego jednostkom z gminy Żelechów. Orkiestra dęta otrzymała natomiast instrument muzyczny.

Robert Gmitruczuk

Dzisiaj, 11 grudnia na antenie KRP dużo czasu poświęcamy Kołom Gospodyń Wiejskich. Patrzymy na nie przez szerszy pryzmat tradycji ludowej.

Waldemar Sabak

Powiat garwoliński: panie z KGW to wulkany energii i niezwykłe talenty W powiecie garwolińskim zarejestrowanych jest 87 Kół Gospodyń Wiejskich w 12 gminach i jednym mieście. Działają w nich 2863 osoby, w tym 546 mężczyzn. Organizują życie społeczne i kulturalne wsi i gmin, popularyzują tradycje i zwyczaje. Są wizytówką swoich środowisk.

rekolekcje

W Kościele katolickim od tygodnia trwa adwent. To czas pogłębiania swojej wiary, zacieśnienia relacji z Bogiem i naładowania duchowych akumulatorów. Pomocnym w tym są rekolekcje. Czym są rekolekcje w skomercjalizowanym świecie? - Myślę, że są takim oddechem duchowym, który chroni nas przed tym, żebyśmy całkowicie nie zwariowali- mówi ks. prałat dr Zbigniew Sobolewski. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z dyrektorem Dzieła Pomocy “Ad Gentes” ks. prałatem dr Zbigniewem Sobolewskim i proboszczem parafii w Miastkowie Kościelnym- ks. kan. Adamem Turemką.

Spektakle

W Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się spektakle teatralne dla dzieci zatytułowane „Mikołaj w tarapatach”.

paczki

Najbardziej potrzebujące osoby starsze i samotne z gminy Leśna Podlaska otrzymują paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia. Paczki przekazane zostaną za pośrednictwem pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – powiedział Paweł Kazimierski Wójt Gminy Leśna Podlaska.

SMIECI

Od nowego roku miasto Garwolin nie będzie odbierało odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, jak np. sklepy, biura, lokale gastronomiczne, obiekty kulturalno- oświatowe. Nowe regulacje zobowiązują właścicieli takich nieruchomości do samodzielnego podpisania umowy z firmą, która odbierze od nich śmieci.

szlachetna paczka

W miniony weekend (6-8 grudnia) odbył się finał Szlachetnej Paczki. W tym roku rejon Międzyrzec Podlaski przygotował paczki dla 30 najbardziej potrzebujących rodzin. Do akcji włączyło się 14 wolontariuszy.