instalacja

7 lipca w garwolińskiej parafii Przemienienia Pańskiego odbyła się uroczystość liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza, ks. Stanisława Szymusia, który jednocześnie pełnił będzie obowiązki dziekana dekanatu garwolińskiego. Tydzień wcześniej parafianie pożegnali proboszcza ks. prałata Ryszarda Andruszczaka, który przeszedł na emeryturę.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie tłumaczył decyzje radnych powiatowych dotyczące wyboru nowego składu Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Jak powiedział, brak w składzie rady posłów Marcina Duszka i Janusza Szewczaka podyktowany jest względami merytorycznymi.

Miroslaw Walicki

Kondycja finansowa i organizacyjna garwolińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej jest bardzo trudna, ale nie będzie ratowana poprzez sprzedaż majątku. Zadłużenie spółki jest w granicach 2 milionów złotych, a zadaniem nowego zarządu jest zatrzymanie negatywnej tendencji.

Maciej Nowak

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował sposób zarządzania majątkiem Siedlec przez Prezydenta Andrzeja Sitnika. Maciej Nowak w audycji O Tym Się Mówi zaznaczył, że opozycja jest w stanie głosować za dobrymi pomysłami władz, ale tych nie ma zbyt wiele.

Marzena Swieczak

Ponad 2 mln zł dotacji od samorządu województwa mazowieckiego, otrzymało w czerwcu miasto Garwolin na realizację zadań inwestycyjnych. Rozstrzygnięto też postępowania przetargowe na wykonanie Otwartej Strefy Aktywności na „Zarzeczu” i dwóch ulic.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie z ostrożnością wyrażał się o możliwości remontu dworku w Nowych Iganiach, co postulują niektórzy mieszkańcy. Jak powiedział, jednym z powodów jest kwestia własności dóbr.

Marcin Kolodziejczyk

Największa gmina w powiecie garwolińskim przeznacza duże środki na realizację zadań w dziedzinie infrastruktury komunalnej i drogowej. Pozyskiwane są też dotacje na rozwój infrastruktury rekreacyjno- sportowej, na którą jest zapotrzebowanie w terenach wiejskich i nie tylko. O pozyskanych środkach na budowę lub modernizację obiektów rekreacyjno- sportowych w gminie, z wójtem Marcinem Kołodziejczykiem rozmawia Waldemar Jaroń.

Jubileusz

Niewielka szkoła w Łąkach w gminie Górzno obchodziła w sobotę, 29 czerwca swoje setne urodziny. Wielkie szkolne święto rozpoczęło się Mszą św., którą celebrował biskup pomocniczy warszawsko-praski. Odsłonięto też tablicę pamiątkową poświęconą jubileuszowi, a uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny.

Hanna

W Hannie w powiecie włodawskim zostało oddane do użytku Centrum Religijno-Zabytkowe. To wyremontowany zabytkowy XVIII-wieczny drewniany kościół parafialny, dzwonnica i budynek dawnej plebanii z przeznaczeniem na miejsce spotkań wielu kultur i religii. - Wyremontowany też został budynek starej carskiej szkoły z przeznaczeniem na galerię artystyczną oraz muzeum gospodarstwa domowego - mówi Grażyna Kowalik Wójt Gminy Hanna.