Stanisław Kostyra

W przyszłorocznych planach inwestycyjnych samorządu gminy Trojanów jest budowa przedszkola ze żłobkiem przy szkole podstawowej w Trojanowie. Będzie to pierwsza tego typu publiczna placówka w gminie, która docelowo przyjmie sto dzieci. Wybudowane zostanie też boisko wielofunkcyjne przy szkole w Korytnicy, na które gmina pozyskała już dofinansowanie z ministerstwa sportu.

Iwona Kurowska

Kapela spod Egidy, legenda polskiej sceny kabaretowej Jan Pietrzak i inni artyści wystąpią 12 grudnia w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury z koncertem patriotycznym "Zwycięska Polska". Wydarzenie wpisuje się w obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Iwoną Kurowską - wicestarostą powiatu garwolińskiego.

Mikolajki

To właśnie dziś każde dziecko z niecierpliwością zagląda pod swoją poduszkę w poszukiwaniu wymarzonego prezentu. Na antenie Radia Podlasie sprawdzaliśmy jakie prezenty są w tym roku najbardziej na czasie.

Sedar

Zakończyła się akcja wyjaśniająca podejrzaną przesyłkę pocztową jaką dzisiaj, 5 grudnia otrzymał Zakład Sedar SA w Międzyrzecu Podlaskim. Był to list formatu A4 w której znajdował się biały proszek niewiadomego pochodzenia. Zakład został zamknięty, a na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia, policja strażacy PSP z Międzyrzeca, Białej Podlaskiej i Lublina oraz strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych.

policja

Jednym marzy się prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem, inni boją się jej nadejścia, bo z rożnych względów nie są do zimy przygotowani. Jest to też szczególnie trudny czas dla osób samotnych, schorowanych, dla których niemal każde wyjście z domu może być niebezpieczne. O działaniach policji „Nie bądźmy obojętni” i o wynalazkach techniki, które zwiększają bezpieczeństwo osób samotnych, rozmawiają Agnieszka Bolewska-Iwaniuk i oficer prasowy siemiatyckiej policji sierż. Kamil Jaroć.

Droga

5 grudnia w Janopolu w gminie Kłoczew oddano do użytkowania zmodernizowaną drogę z wybudowanym chodnikiem. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja została wykonana dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Uroczystość miała wyjątkowy charakter.

spotkanie

4 grudnia, w święto górników w Trzebieszowie odbyło się spotkanie z żołnierzami - górnikami represjonowanymi z przyczyn politycznych w latach 1949-1959. Byli to mieszkańcy gminy Trzebieszów: Stanisław Kłopotek, Piotr Izdebski, Lucjan Kłopotek i Czesław Śledź.

Sedar

Trwa akcja wyjaśniająca zawartość przesyłki pocztowej jaką dzisiaj, 5 grudnia otrzymali pracownicy międzyrzeckiego Sedaru. Była to koperta formatu A4, w której znajdował się biały proszek niewiadomego pochodzenia.

Modlitwa

- Był na Bożą prawdę, miłość i piękno szczególnie uwrażliwiony - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda w homilii wygłoszonej podczas uroczystości pogrzebowych ks. Janusza Stefaniuka. Dziś, 5 grudnia w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wołyńcach pożegnano byłego proboszcza tej parafii.