Grzbietami do dolu

We wtorek, 10 lipca w księgarni „Kubuś” w Radzyniu Podlaskim odbyły się zajęcia Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe „Grzbietami do dołu”. Mali uczestnicy wspólnie czytali książki, ilustrowali ich fabułę, a także samodzielnie tworzyli opowiadania. Zajęcia poprowadziła znana z anteny Katolickiego Radia Podlasie Ewa Pasternak. Po spotkaniu powiedziała nam, co zaskoczyło ją w wyborach czytelniczych najmłodszych radzynian.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 6 lipca 2018

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał w warszawie z litewskim ministrem rolnictwa Giedriusem Surplysem. Jan Krzysztof Ardanowski powiedział na konferencji prasowej, że dla niego było to wielkie wydarzenie. Dobra wspólna historia Polski i Litwy obliguje nas do tego, aby i współczesne i przyszłe relacje budować na tej historii. Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę, ze spotkanie miało miejsce w roku 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

Miroslawa Miszkurka

Na początku sierpnia przeprowadzka żelechowskich policjantów do nowej siedziby, w Woli Żelechowskiej wkrótce rozpocznie się remont strażnicy, a w Zakrzówku świetlicy wiejskiej. Na placu przed szkołą w Żelechowie wybudowana zostanie otwarta strefa aktywności, natomiast z 34 gospodarstw znikną pokrycia dachowe z eternitu.

Zawody strazackie

Przyjechali z różnych stron całego powiatu siemiatyckiego. Towarzyszyły im żony i mężowie, narzeczone i narzeczeni, dzieci i rodzice, wszystkich połączyła pasja strażacka. Powodem niecodziennego spotkania w Drohiczynie były zorganizowane w niedzielę, 8 lipca Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Siemiatyckiego.

JAN SIKORA

Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora potwierdził swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas Dni Gminy Zalesie, które odbyły się w niedzielę, 8 lipca.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Czy polskie rolnictwo jest innowacyjne? Czy wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w tym sektorze gospodarki? O innowacyjności w rolnictwie dyskutowano na sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Wieslaw Panasiuk

Wójt gminy Biała Podlaska w rozmowie z Radiem Podlasie podsumował sytuację rolników w naszym regionie. Marcin Jabłkowski pytał o straty spowodowane suszą i zbierającym żniwo wirusem ASF.

zeglowanie

Trzech mieszkańców gminy Borki w powiecie radzyńskim remontuje jacht, by nieodpłatnie udostępnić go w obrębie całej społeczności i nauczyć żeglowania. Urząd Gminy Borki zorganizuje środki na to, by mieszkańcy za darmo mogli wziąć udział w wyjeździe szkoleniowo- rekreacyjnym.

RECYTACJE

7 lipca w Księgarni Pod Kasztanem w Siemiatyczach dzieci i młodzież poznawały i rozkładały książki "Grzbietami do dołu" w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a potem sami rozciągnęli się do dołu grzbietami.