Caritas Bialorus

Wolontariusze Caritas z Białorusi w poniedziałek, 1 kwietnia odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

Karol Tchorzewski

Starosta siedlecki Karol Tchórzewski w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że ma wystarczająco dużo własnych obowiązków i pracy, żeby nie zajmować się tym co dzieje się w sąsiednim samorządzie. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi opowiadał o wyzwaniach jakie czekają powiat siedlecki. Zaapelował również o opamiętanie po poniedziałkowym zamachu na byłego Prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Maciej Nowak

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Maciej Nowak w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował pomysły rozwoju lokalnego sportu przedstawione przez Andrzeja Sitnika. Gość Marcina Jabłkowskiego zarzucił również Prezydentowi Miasta brak zatrudnienia wiceprezydenta i brak czasu dla mieszkańców.

turniej

Kamila Kowalczyk, Karolina Łysiak i Krystian Trzeciak reprezentować będą powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W powiatowym etapie udział wzięło 58 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

100 lat

Pani Franciszka Szafraniec z Żerocina obchodziła 100 urodziny. Uroczystości jubileuszowe 100-lecia urodzin odbyły się w miejscowym Domu Ludowym. Oprócz rodziny, na to wyjątkowe spotkanie przybył m.in. Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski i Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim Tomasz Stephan.

apteki

W ubiegłym roku w Międzyrzecu pojawił się problem z nocnym dyżurem aptek Wcześniej w mieście była jedna całodobowa apteka. Pracowała przez 24 godziny w ciągu 7 dni. W listopadzie 2018 roku Rada Powiatu Bialskiego podjęła uchwałę w sprawie nocnych dyżurów aptek. Wszystkie apteki w dni powszednie od poniedziałku do piątku powinny być czynne od godziny 8.00 do 19.00 w soboty od 8.00 do 15.00. W pozostałych godzinach tygodnia powinna być czynna apteka dyżurna. Jednak apteki w Międzyrzecu nie stosują się do przyjętego grafiku.

Zasluzony

W ponad dwudziestoletniej historii tytułu „Zasłużonego dla Miasta Garwolina”, ksiądz prałat Ryszard Andruszczak będzie drugim kapłanem, który zostanie uhonorowany tą godnością. „Zawsze starał się zjednywać wokół siebie liczne rzesze osób, służąc im pomocą. To wrażliwy na ludzkie potrzeby człowiek i kapłan...”- napisano we wniosku.

Turniej

Na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbywa się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziś, 2 kwietnia drugi dzień turniejowych rozgrywek.

Turniej

Na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbywa się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziś, 2 kwietnia drugi dzień turniejowych rozgrywek.