audycja rolnicza

Ponad miliard 860 milionów złotych wypłaciła w ciągu ostatnich 15 miesięcy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Beneficjenci różnych programów pomocowych otrzymali ponad trzykrotnie wyższą pomoc, aniżeli na początku bieżącej kadencji. To przede wszystkim za sprawą rekordowej pomocy dla poszkodowanych przez suszę, gradobicia i przymrozki.

Lukasz Bogusz

W jedenastu strażackich jednostkach, które funkcjonują na terenie gminy Żelechów działa ponad 450 strażaków- ochotników. Dysponują oni szesnastoma samochodami bojowymi. Dwie jednostki należą do strażackiej elity, bo od kilku lat włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. O zakończonej kampanii sprawozdawczej w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, z Łukaszem Boguszem, prezesem Miejsko- Gminnego Zarządu Związku OSP i burmistrzem Żelechowa rozmawia Waldemar Jaroń.

Piotr Płudowski

Do naszej redakcji nadeszły zdjęcia zalewu Zimna Woda w Łukowie. Widać na nich, że na wodzie unosi się zielona narośl. Co to właściwie jest? Pytany o to Marek Żurawski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje tym terenem, odpowiada, że są to glony.

Rekord w SOSW

Prawie 900 osób wzięło udział dziś, 4 kwietnia w próbie bicia rekordu Polski na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Siedlcach. Chodziło o to, aby w tym samym czasie jednocześnie wykonać kilka gestów, posługując się językiem makaton, skonstruowanym do kontaktów z osobami mającymi trudności w komunikacji.

Jerzy Rebek

Miasto Radzyń Podlaski przygotowuje się do przebudowy byłej siedziby Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego przy ulicy Budowlanych. Ma tam powstać blok socjalny z mieszkaniami o obniżonym standardzie. Burmistrz Jerzy Rębek zapowiedział, że zostaną tam wyeksmitowane osoby nie płacące czynszu.

KARATE

Caritas Bialorus

Wolontariusze Caritas z Białorusi w poniedziałek, 1 kwietnia odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

Karol Tchorzewski

Starosta siedlecki Karol Tchórzewski w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że ma wystarczająco dużo własnych obowiązków i pracy, żeby nie zajmować się tym co dzieje się w sąsiednim samorządzie. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi opowiadał o wyzwaniach jakie czekają powiat siedlecki. Zaapelował również o opamiętanie po poniedziałkowym zamachu na byłego Prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Maciej Nowak

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Maciej Nowak w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował pomysły rozwoju lokalnego sportu przedstawione przez Andrzeja Sitnika. Gość Marcina Jabłkowskiego zarzucił również Prezydentowi Miasta brak zatrudnienia wiceprezydenta i brak czasu dla mieszkańców.