Miroslaw Walicki

Cztery samorządy łączą siły, by pozyskać rządową dotację na budowę nowego mostu przez Wisłę. Inwestycja pochłonie ponad 600 mln złotych, ale 80 procent tej kwoty ma wyłożyć budżet państwa. Piątym i najważniejszym akcjonariuszem tego przedsięwzięcia ma być samorząd Mazowsza, ale z tej strony nie padły jeszcze konkretne zobowiązania, a czasu pozostało niewiele.

SILA

W trudnych relacjach silny mężczyzna nie wycofuje się tylko szuka skutecznych metod rozwiązania. Siła mężczyzny jest tak jak w św. Józefie w czystości jego myślenia i czystości jego serca. Zawsze jest czas by zacząć od nowa. Zawsze jest czas by stać się mężczyzną. Każdy wiek jest dobry by zmienić zdanie o sobie. 19 marca pod hasłem „Siła mężczyzny, czy kryzys faceta?” w kościele Chrystusa Króla w Międzyrzecu odbyła się konferencja. Spotkanie poprowadzili państwo Monika i Daniel Leszczyńscy. Po konferencji z prelegentami rozmawiał Sławomir Karczewski:

Dzieci z Miastkowa

Uczniowie III i IV klasy ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym w środę, 20 marca odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

Jerzy Jaron

W Miastkowie Kościelnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w których udział brały trzy publiczne szkoły podstawowe. Agata Matryba i Jakub Dziubak reprezentować będą gminę w eliminacjach powiatowych.

gmina Miedzyrzec

Gmina Międzyrzec Podlaski została laureatem II edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”. Natomiast wyróżnienie specjalne w konkursie „Samorządowiec Przyjazny Ekonomii Społecznej” otrzymał Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Maria Magdalena Drozdzyk

Dziewięć nominacji w trzech kategoriach wpłynęło do konkursu Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego. To czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Statuetki rozdano podczas gali we wtorek, 19 marca.

Turniej

IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Łosickiego odbył się w Olszance . W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników.

IWONA KUROWSKA

Z końcem tego roku szkolnego naukę w szkołach zakończą uczniowie zarówno klas ósmych szkół podstawowych jak i trzecich gimnazjalnych. W sumie prawie dwa razy więcej kandydatów niż w roku poprzednim walczyć będzie o miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych.

palac Potockich

Na początku kwietnia dowiemy się, czy miasto Radzyń Podlaski otrzyma 10 milionów złotych na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku. Decyzję podejmie Zarząd Województwa Lubelskiego, który postanowił nie odwoływać się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnej w tej sprawie.