Tablica

Z udziałem wicepremiera Jacka Sasina, na elewacji miętneńskiego dworku odsłonięta została tablica upamiętniająca pobyt tam prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dziesięć lat temu odwiedził powiat garwoliński. To drugi, po Stanisławie Wojciechowskim prezydent Rzeczpospolitej, który przebywał w tej małej miejscowości pod Garwolinem. Relacja Waldemara Jaronia:

Zarzecze

Kolejne elementy małej architektury montowane na terenach rekreacyjnych nad rzeką Wilgą w Garwolinie sprawiają, że przestrzeń ta coraz bardziej przyciąga mieszkańców. Niestety, nie można tego powiedzieć o wybudowanej wcześniej przystani kajakowej, która nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem potencjalnych jej użytkowników.

SOLIDARNOSC

Młodzież szkół z terenu Gminy Terespol uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających pierwsze częściowo wolne wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Gościem specjalnym był Jerzy Cybulski - twórca NSZZ „Solidarność” w Małaszewiczach.

UNICI

Po raz dwunasty z parafii katolickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego p.w. świętego Nikity Męczennika w Kostomłotach wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Każdego roku parafia unicka w Kostomłotach obchodzi dwa odpusty ku czci męczenników ziemi podlaskiej, unitów z Pratulina. Przygotowania do odpustu poprzedza dwudniowa pielgrzymka do Pratulina. - Parafia unicka obchodzi uroczystości poświęcone Męczennikom Unickim w innym terminie niż parafia rzymskokatolicka - wyjaśnia ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii:

Krzysztof Debinski

Od niespełna czterech miesięcy funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Sokołowie Podlaskim pełni Krzysztof Dębiński. Od tego czasu zarówno prezes, jak i władze powiatu sokołowskiego, szukają rozwiązań na ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa jest w gronie powiatowych liderów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację planów inwestycyjnych. Tylko w tym roku złożono wnioski m.in. na dofinansowanie remontów strażnic, wyposażenie pracowni informatycznej, budowę infrastruktury uzupełniającej boiska sportowego, ochronę powietrza, budowę otwartych stref aktywności czy sfinansowanie występu gwiazdy wieczoru na tegorocznych Dniach Pilawy.

Romuald Murawski

Majowe przymrozki nie oszczędziły sadów. Plantatorzy owoców liczą straty spowodowane uszkodzeniami zawiązków i kwiatów. W gminie Konstantynów od dziś, 3 czerwca można składać wnioski o odszkodowanie.

Dni Miedzyrzeca

Tegoroczne Dni Międzyrzeca to już historia. Impreza trwała dwa dni. Rozpoczęła się w piątek 31 maja w Parku Potockich warsztatami kulinarnymi dla dzieci z Magdą Makarowską a zakończyła w sobotę 1 czerwca na jeziorkach koncertem Kasi Nosowskiej.

Iwona Kurowska

Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo intensywnie pod względem organizacji dużych uroczystości, których garwolińskie starostwo jest organizatorem lub współorganizatorem. Wśród nich jest piknik militarny, Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich, przysięga żołnierzy WOT, Regionalne Święto Hodowców Koni, dożynki powiatowe z ludowym przeglądem kulinarno- kulturalnym. Szkoda, że daty niektórych imprez pokrywają się z organizowanymi przez gminy i też ciekawymi. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wicestarostą powiatu garwolińskiego Iwoną Kurowską.