ks. Rafal Jarosiewicz

W kościele Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywają się Wielkopostne Spotkania Charyzmatyczne. Drugie z tych spotkań odbyło się w minioną środę. Poprowadził je ksiądz Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, rekolekcjonista i ewangelizator.

Tomasz Kwiatkowski

Samorząd gminy rusza z konkretnymi działaniami inwestycyjnymi, które do tej pory były jedynie w planach. Dokonano przesunięć w budżecie, by przeznaczyć pieniądze na rozpoczęcie rozbudowy oczyszczalni ścieków, która kosztować będzie około 7 mln zł. Zabezpieczono też środki na przygotowanie projektu niezbędnego do pozyskania funduszy na budowę siedziby władz gminy.

TARGI

60 wystawców. 350 miejsc pracy. Różnorodne oferty szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. Tak było na VIII Targach Pracy i Edukacji w Łukowie, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza.

Miroslaw Walicki

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził nadzieję na pozytywne skutki ogłoszonego przez Rząd dofinansowania przejazdów PKS. Jak powiedział, komunikacja publiczna musi przetrwać, ponieważ jest naprawdę potrzebna.

Slawomir Skwarek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że rozumie postulaty nauczycieli żądających podwyżek. Jak podkreślił – jest to rzecz zdecydowanie zrozumiała. Zaznaczył jednak, że obecny Rząd naprawdę do tych postulatów ustosunkowuje się pozytywnie, dlatego zapowiedzi strajku nie mają – jego zdaniem – podstaw.

Miroslaw Walicki

Cztery samorządy łączą siły, by pozyskać rządową dotację na budowę nowego mostu przez Wisłę. Inwestycja pochłonie ponad 600 mln złotych, ale 80 procent tej kwoty ma wyłożyć budżet państwa. Piątym i najważniejszym akcjonariuszem tego przedsięwzięcia ma być samorząd Mazowsza, ale z tej strony nie padły jeszcze konkretne zobowiązania, a czasu pozostało niewiele.

SILA

W trudnych relacjach silny mężczyzna nie wycofuje się tylko szuka skutecznych metod rozwiązania. Siła mężczyzny jest tak jak w św. Józefie w czystości jego myślenia i czystości jego serca. Zawsze jest czas by zacząć od nowa. Zawsze jest czas by stać się mężczyzną. Każdy wiek jest dobry by zmienić zdanie o sobie. 19 marca pod hasłem „Siła mężczyzny, czy kryzys faceta?” w kościele Chrystusa Króla w Międzyrzecu odbyła się konferencja. Spotkanie poprowadzili państwo Monika i Daniel Leszczyńscy. Po konferencji z prelegentami rozmawiał Sławomir Karczewski:

Dzieci z Miastkowa

Uczniowie III i IV klasy ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym w środę, 20 marca odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

Jerzy Jaron

W Miastkowie Kościelnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w których udział brały trzy publiczne szkoły podstawowe. Agata Matryba i Jakub Dziubak reprezentować będą gminę w eliminacjach powiatowych.