Robert Mazurek

Powiat radzyński po burzliwej dyskusji przyjął we wtorek, 28 maja Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument to odpowiedź Ordo Iuris na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie nie finansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo. Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek tłumaczył, że uchwała ma charakter profilaktyczny.

Jakub Jakubowski

Powiat radzyński po burzliwej dyskusji przyjął we wtorek, 28 maja Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument to odpowiedź Ordo Iuris na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie nie finansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo.

Marzena Swieczak

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego w Garwolinie trwa od 15 lat i kosztowała do tej pory ponad 10 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji miasto uzyskało już zakładany efekt ekologiczny i ochronę przeciwpowodziową, ale do przekazania obiektu do użytkowania potrzebne są jeszcze inwestycje za około 3,5 mln złotych.

GLADIATOR

Dzisiaj w Podlaskim Serwisie Sportowym opowiemy o przeprowadzce klubu Gladiator Siedlce - kickboxing & muay thai. Co w tym takiego niezwykłego? Przedstawiciele Gladiatora sami remontują nową siedzibę klubu. W starym, zaniedbanym budynku samodzielnie wykonują wszystkie prace remontowe i nie narzekają, że nie dostali nowego, pięknego budynku. O wielkiej determinacji i ciekawych pomysłach na przyszłość rozmawialiśmy z trenerem Gladiatora - Andrzejem Wasilewskim.

koncert

W niedzielę, 26 maja w Dniu Matki w kościele pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim odbyło spotkanie z pieśnią maryjną. Wystąpiła schola dziecięco-młodzieżowa, chór parafialny i chór kameralny Veritatis oraz soliści.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski stanął na stanowisku, że w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, czyli w miejskiej spółce komunalnej, potrzebne są zmiany. Ich celem ma być obniżenie kosztów dostawy ciepła. Ale jak się okazuje, zanim będzie taniej, to musi być drożej.

Albina Lubian

Prawdopodobnie w tym roku nie rozpoczną się jeszcze roboty budowlane centrum przesiadkowego z parkingiem „Parkuj i Jedź”. Pierwszy przetarg na zadanie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj został unieważniony, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała kosztorys inwestorski. Pojawiły się też inne, nieoczekiwane trudności, na rozwiązanie których potrzeba więcej czasu. Więcej o trwających przygotowaniach do dużej inwestycji z udziałem środków unijnych, z burmistrz Albiną Łubian rozmawia Waldemar Jaroń.

Jerzy Jaron

Gmina Miastków Kościelny każdego roku realizuje wiele inwestycji infrastrukturalnych. Obecnie ogłoszono przetarg na wykonanie termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, podpisano umowę na modernizację drogi gminnej, trwa budowa przyłączy kanalizacyjnych i dobiega końca rozbudowa oczyszczalni ścieków. O inwestycjach realizowanych w gminie, z wójtem Jerzym Jaroniem rozmawia Waldemar Jaroń.

WARSZTATY

Koncertem Maryjnym - "Pełna Łaski" zakończyły się 26 maja w kościele Chrystusa Króla III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia.