spotkanie

Ponad 250 osób wzięło udział w noworocznym spotkaniu samorządowców, polityków, przedsiębiorców i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, które 8 stycznia odbyło się w siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym. Wśród nich byli włodarze 10 samorządów powiatu garwolińskiego, spośród których dwa zostały wyróżnione.

BULWAR

Czytelnicy naszego portalu zwracają uwagę, że na bulwarze nad Krzną zgasły wszystkie lampy. Dlaczego? Zapytaliśmy o to na ostatniej konferencji prasowej. W odpowiedzi od burmistrza Piotra Płudowskiego usłyszeliśmy, że lampy musiały zostać wyłączone, bowiem podłączono je do sieci energetycznej „po partyzancku”.

Robert Gołaszewski

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie wydarzenia w swoim samorządzie. Mówił między innymi o uchwalonym budżecie, apetytach na remonty dróg i wydatkach, na jakie muszą przygotować się mieszkańcy.

Romuald Murawski

Romuald Murawski, wójt Gminy Konstantynów również podsumował współpracę z KRP.

Wieslaw Panasiuk

Katolickie Radio Podlasie od wielu lat współpracuje również z Gminą Biała Podlaska. Jak wójt Wiesław Panasiuk ocenił tą współpracę?

Krzysztof Iwaniuk

Od samego początku z KRP współpracuje Gmina Terespol i wójt Krzysztof Iwaniuk

Jan Sikora

Izabela Chajkaluk rozmawiała z Janem Sikorą, wójtem Gminy Zalesie.

Wieslaw Gaska

Blisko dziewięć milionów złotych, czyli 33 procent ogólnych wydatków budżetu, zamierza samorząd gminy Borowie wydać w tym roku na inwestycje. Lwią część pieniędzy przeznaczonych na te zadania pochłonie gospodarka ściekowa i drogi. Do subwencji oświatowej gmina będzie musiała dołożyć ponad dwa miliony. Mówi Wiesław Gąska.

Seroczyn

W Seroczynie w gminie Wodynie rozpoczął działalność Klub Senior +. Mieści się w części tamtejszej remizy OSP. Na przygotowanie i wyposażenie tego miejsca gmina Wodynie otrzymała 150 tys. zł z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 8 stycznia.