rodzina pielgrzymow

Pielgrzymi na szlaku to jedna wielka rodzina. To wspólnota, która swoje źródło ma na Jasnej Górze. Jako taką właśnie wspólnotę postrzegają siebie pątnicy z grupy 14B z Łukowa, u której gościliśmy w niedzielny wieczór na polu namiotowym w Łaguszowie.

Dariusz Szustek

Miejskie inwestycje, obawy działkowców i przepisy dotyczące sprzedaży napojów alkoholowych - to tematy, do których odniósł się dziś rano na naszej antenie burmistrz Dariusz Szustek. Był on naszym gościem w audycji „O tym się mówi”.

Mariusz Osiak

Gmina Łuków otrzymała dofinansowanie na budowę drogi Dąbie – Klimki. Pieniądze pochodzą z nowego rządowego programu, a ich podziałem zajmował się Urząd Wojewódzki.

Studio Pielgrzyma_5 sierpnia_15 20

5 sierpnia o godzinie 15.20 w Studiu Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie gościli Robert i Mariusz z grupy "akademickiej" 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

harcerze

W sobotnie popołudnie, 4 czerwca w Dęblinie, gdzie zatrzymała się na noc 38. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, zawiązała się grupa "Szara", czyli grupa harcerzy z ZHR. Jest ich w tym roku około 40. Wspólnie, pod przewodnictwem księdza Tomasza Kosteckiego wyruszyli na trasę 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. W sobotni wieczór rozmawialiśmy z piątką młodych harcerzy, którzy na pielgrzymkę udają się po raz pierwszy.

RELACJA

Karolina i Justyna z gr. nr 3, w której pielgrzymują wierni z czterech siedleckich parafii: Św. Stanisława B.M., Ducha Świętego, Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego, gościły 4 sierpnia o godzinie 15.20 w radiowym Studiu Pielgrzyma. Tym razem nasz wóz transmisyjny dotarł do parafii Ryki, gdzie pielgrzymi z kolumny siedleckiej zatrzymali się na półgodzinny odpoczynek.

0108_pogoda

Ucichły kukułki i skowronki... Dnia ubywa... Przyroda powoli zmierza ku jesieni, ale w pierwszej dekadzie sierpnia czeka nas ciąg dalszy upalnego lata. W drugiej dekadzie miesiąca stopniowe ochłodzenie, wyciszenie zjawisk atmosferycznych ale sporo opadów... To prognoza sierpniowej pogody, przygotowana przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

ROZMOWA

4 sierpnia w Studiu Pielgrzyma o godzinie 10.10 gościli: Karolina, Krzysztof i Barbara z grupy nr 5 zmierzającej na Jasną Górę z parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Pątnicy zatrzymali się na postój w parafii Kłoczew, gdzie jak co roku zostali bardzo gościnnie przyjęci.

Studio_Pielgrzyma_4_08_7_40

Patryk, Izabela, Krystian, Patrycja, Aśka i Kamil z grupy 9A z dekanatu adamowskiego byli 4 sierpnia gośćmi porannego Studia Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie.