osp cukrownia

W Warszawie podsumowano dwudziesty, jubileuszowy, Ogólnopolski Konkurs Radiowy ,,Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą”. Wśród laureatów znalazł się dziennikarz Radia Podlasie Andrzej Ilczuk, którego nagrodzono za reportaż ,,Pompujemy!”. Nagrodę ufundowała Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa. Tematem audycji jest bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zorganizowane w 2017 roku przez OSP Cukrownia w Sokołowie Podlaskim.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował pomysł Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która chce wybudować obwodnicę Łochowa w standardzie drogi ekspresowej. Samorządowiec w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że taka trasa spowoduje niepowetowane straty dla lokalnej społeczności.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin naprawiają drogi zniszczone przez ubiegłoroczne niekorzystne warunki atmosferyczne, ale również niszczone przez samochody ciężarowe podwykonawców robót drogowych na S17 i budowy trakcji kolejowej Warszawa- Lublin. Wykonawców prac remontowych też jak na lekarstwo.

jubileusz Przedszkola

W 1978 roku w Międzyrzecu Podlaskim powstało nowe Przedszkole Samorządowe nr 4. Budynek miał być tymczasowy i służyć maksymalnie 20 lat. 24 maja w przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji 40-tych urodzin Przedszkola.

Krzysztof Fornal

Radny Powiatu Łukowskiego Krzysztof Fornal w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim skrytykował politykę inwestycyjną władz powiatu. Jak podkreślił, obecne zadłużenie samorządu może wymknąć się spod kontroli.

Lidia Sopel Sereja

W 2017 roku łatwiej było o wykonawcę robót drogowych, ale samorząd Łaskarzewa nie miał pieniędzy na te inwestycje. W tym roku są pieniądze, ale trudno o wykonawcę. Ogłoszono dwa przetargi na modernizację łaskarzewskich ulic, lecz nie wpłynęła żadna oferta. Burmistrz miasta nie traci jednak nadziei i wierzy, że zaplanowane na ten rok zadania zostaną zrealizowane.

KARATE

W najbliższą sobotę 16 maja w szkole w Stoku Lackim odbędzie się Turniej Karate Kyokushin IBK. Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 10.00, wstęp na zawody jest bezpłatny.

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim w Radiu Podlasie komentował przyjęte rozporządzenie dotyczące obniżek wynagrodzeń samorządowców.

Wojciech Sobolewski

23 maja o godzinie 8.00 rano wyruszyła z Łukowa VI Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Bierze w niej udział ponad setka młodych osób. Wspólnie pokonają trasę z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego. Ich celem jest uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o Niepodległość.