Turniej Karate w Kakolewnicy

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy odbył się w sobotę, 23 marca w Kąkolewnicy. W turnieju wzięło udział 253 zawodników. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach. Złoty medal zdobyła Magdalena Sobota z Kąkolewnicy.

wyscig kolarski

Blisko 400 zawodników z Polski Litwy i Białorusi uczestniczyło w wyścigu kolarskim MTB w Międzyrzecu Podlaskim. Wyścig odbył się 24 marca na międzyrzeckich jeziorkach w ramach Międzynarodowych Maratonów Kresowych.

Depresja

„Depresji mówię Nie” - pod takim hasłem siedem uczennic technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach realizowało przez kilka miesięcy projekt społecznościowy w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii". Lekcje profilaktyczne w siedleckich i łosickich szkołach, a także szeroko zakrojona akcja informacyjna w sieci pozwoliły dotrzeć do kilku tysięcy odbiorców.

LICEUM

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego pojawi się nowa szkoła średnia. Dobiegają końca rozmowy pomiędzy burmistrz miasta i gminy Pilawa a Zarządem Powiatu Garwolińskiego o utworzeniu w Pilawie samorządowego liceum ogólnokształcącego.

CHODZINSKI

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 lat zmarł prof. zw. dr hab. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zmarłego profesora wspomina Adam Chodziński - były kanclerz PSW w Białej Podlaskiej.

LASZUK

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 lat zmarł prof. zw. dr hab. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zmarłego profesora wspomina Roman Laszuk - redaktor naczelny Tygodnika „Podlasiak”

LITWINIUK

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 lat zmarł prof. zw. dr hab. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zmarłego profesora wspomina prezydent Michał Litwiniuk.

JOZEF BERGIER

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 (sześćdziesięciu siedmiu) lat zmarł prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. W 2011 roku na antenie Radia Podlasie śp. Józef Bergier mówił o rozwoju Uczelni. wtedy PSW działała 11 lat i miała już ugruntowana pozycję.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polskie mięso jest bezpieczne dla zdrowia. Minister rolnictwa i Główny Lekarz Weterynarii przedstawili wnioski z kontroli po ujawnionych w mediach przypadkach nielegalnego uboju bydła. Minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, ze wołowina jest jednym z ważniejszych kierunków naszej produkcji. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że kontrole przeprowadzone przez inspekcję weterynaryjną i przez unijnych audytorów nie stwierdziły żadnych zagrożeń dla konsumentów. Wskazano jednak na pewne uchybienia, które dotyczyły przede wszystkim dokumentacji.