Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że postawa posła Marcina Duszka w sprawie międzyrzeckiego szpitala nie przyniosła niczego dobrego. Samorządowiec skrytykował również parlamentarzystę za używany przez niego język i ataki pod adresem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jacek Bronisz

Według prezesa garwolińskiego PWiK decydujący wpływ na znaczną podwyżkę za odprowadzane ścieki i mniejszą za pobraną wodę miała budowa kanalizacji sanitarnej i rozbudowa oczyszczalni ścieków, które współfinansowane były ze środków unijnych. -Miasto nie może sprzeciwić się cenie, bo od tego jest organ regulacyjny...- podkreśla Jacek Bronisz.

Homilia

W sobotę, 27 kwietnia parafia katedralna Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach obchodzi 100-lecie swojego powstania. W samo południe sprawowana była Msza św. jubileuszowa. Eucharystii przewodniczył Kardynał Stanisław Ryłko, który jest Archiprezbiterem Bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie, a wcześniej przez ponad 20 lat z ramienia Watykanu był odpowiedzialnym za Światowe Dni Młodzieży.

Kardynal Stanislaw Rylko

Jubileusz parafii katedralnej w Siedlcach, blisko 30-letnia praca w Papieskiej Radzie ds. Świeckich, wspomnienie Światowych Dni Młodzieży – to tematy rozmowy Moniki Sadowskiej z kardynałem Stanisławem Ryłko, archiprezbiterem i administratorem papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.

NADLESNICTWO

Nadleśnictwo Międzyrzec włączyło się o ogólnopolskiej akcji sadzimy las z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Dzięki inicjatywie Prezydenta mogliśmy posadzić własne drzewo. Akcja rozdawania sadzonek drzew odbyła się 26 kwietnia. Przed budynkiem Nadleśnictwa Międzyrzec (przy ul. Warszawskiej 53) pojawił się namiot w którym można było otrzymać sadzonki dębów i posadzić je na własnej działce. Nadleśnictwo Międzyrzec rozdało 300 sadzonek drzew.

SWIETO RODZINY

Z pewnością będzie to wydarzenie dużej rangi. 18 maja w miasteczku Mariapoli Fiore w Trzciance koło Wilgi odbędzie się II Ogólnopolski Bieg Wychowanków Pieczy Zastępczej „Mam w sobie siłę”. Impreza wpisuje się w tegoroczne Święto Rodziny, które patronatem honorowym objęli ministrowie rodziny, pracy i polityki społecznej oraz sportu i turystyki.

6-latki z Siodemki

Przeprowadzanie wywiadów, udział w nagraniu oraz sondzie na temat uroczystości trzeciomajowych wypełniły wizytę 6-latków w redakcji Katolickiego Radia Podlasie. W piątek, 27 kwietnia siedzibę rozgłośni odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Siódemka w Siedlcach.

audycja rolnicza

Zapotrzebowanie konsumentów na informacje o pochodzeniu żywności nieustannie rośnie. Podstawowym celem etykietowania żywności jest dostarczanie konsumentom spójnych i przejrzystych informacji, umożliwiających dokonywanie świadomych wyborów. Kilkanaście organizacji rolniczych i wspierających rolnictwo z państw Unii Europejskiej, w tym Solidarność RI, przygotowało, w ramach Europejskiej Inicjatywny Obywatelskiej, projekt pn. „Zdemaskuj swoje jedzenie”.

Miroslaw Walicki

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim na antenie Radia Podlasie mówił między innymi o trudnej sytuacji dotyczącej odbioru niektórych frakcji odpadów z terenu swojego samorządu. Skomentował też zawieszony strajk środowisk oświatowych i zakończony wczoraj I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich.